Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 personel alımı ile ilgili detayları paylaştı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 personel alımı ile ilgili detayları paylaştı

Farklı pozisyonlarda görevlendirmek üzere toplamda 6 bin 100 personel alımı yapacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı hangi alana ne kadar alım yapılacağını duyurdu. Personel alımlarının bir kısmı sözleşmeli bir kısmı ise kadrolu olacak. İşte Diyanet’in 2019 alım yapacağı o alanlar…

Personel alımları ile ilgili farklı kurumlardan ilanlar gelmeye devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı da gelecek yıl kadrosuna toplamda 6 bin 100 personel katacak. İşte Diyanet’te personel alımının yapılacağı görevler…

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019'da kadrolu 50 Kur'an kursu öğreticisi, 100 imam-hatip ve 50 müezzin-kayyım istihdam edilecek. Kurum ayrıca bin 500 Kur'an kursu öğreticisi, 4 bin imam-hatip ve 400 müezzin-kayyımı da sözleşmeli alacak. Böylece kurum toplamda 6 bin 100 personeli istihdam etmiş olacak.

Diyanette boş olan kadrolar için yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan personelin atama işlemleri de gerçekleştirilecek. Kadroların etkin ve verimli kullanılabilmesi için norm kadro yönergesi çıkarılmasına ilişkin çalışmalar sürdürülecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, yurt dışındaki vatandaş ve soydaşlara dini ve kültürel hizmetlerin düzenli, etkin ve koordineli yürütülmesi amacıyla ihtiyaç duyulan ülkelerde müşavirlik, ataşelik ve koordinatörlük kurulmasıyla ilgili işlemleri de yürütecek.

Personel alımlarının 2019 yılında ne zaman yapılacağı ise Diyanet’in resmi internet adresinden takip edilebilecek. Öte yandan sınav ve diğer konulara ilişkin bilgiler yine kurumdan sağlanabilecek.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS