Diyanet sınavı ne zaman, saat kaçta? DİB – MBSTS için geri sayım başladı

Diyanet sınavı ne zaman, saat kaçta? DİB – MBSTS için geri sayım başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı Sınavı ya da doğru ifadesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS) için geri sayım başladı. Başvuru süreci 28 Şubat’ta sona ermiş, sınav giriş belgeleri ise 3 Nisan tarihinde açıklanmıştı. Peki, DİB-MBSTS ne zaman saat kaçta? İşte, DİB – MBSTS giriş belgesi sorgulama sayfası…

Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı’na 37 bin kişi başvuru yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı Sınavı olarak da adlandırılan DİB-MBST öncesi geri sayım başladı. Öte yandan nüfus müdürlüklerinde de DİB-MBSTS için ek önemler alındı. Peki, DİB-MBSTS ne zaman, saat kaçta? İşte, ÖSYM DİB-MBSTS GİRİŞ belgesi sorgulama sayfası…


DİB-MBSTS NE ZAMAN SAAT KAÇTA?


DİB-MBSTS 13 Nisan Cumartesi günü yapılacak. Adayların en geç saat 14.30’a kadar sınav binalarına gelmiş olmaları gerekiyor. Saat 14.30’dan sonra sınav merkezine gelen adaylar içeri alınmayacaklar. Öte yandan adayların yanlarında TC Nüfus Cüzdanı veya yerine geçecek bir kimlik belgesi ve sınav giriş belgesine sahip olmaları gerekiyor. Sınav giriş belgesi ve kimlik belgesi olmayan adaylar sınava alınmayacak.


DİB-MBSTS GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYIN


13 Nisan 2019 tarihinde uygulanacak Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına (2019-DİB-MBSTS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 13 Nisan 2019 tarihinde 11.00-14.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.


Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-DİB-MBSTS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar,Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodluGeçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-DİB-MBSTS Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir. 


AÇIK OLAN NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS