Diyarbakır Lice'ye hava operasyonu

Diyarbakır Lice'ye hava operasyonu

TSK'dan yapılan açıklamaya göre Diyarbakır Lice kırsalına düzenlenen operasyonda altı terörist etkisiz hale getirildi. Açıklamada ayrıca Fırat Kalkanı harekatında yaralanan 7 personelin hastanede tedavi altında olduğu belirtildi.

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait jetler Diyarbakır Lice kırsalında hava harekatı düzenledi. Yapılan operasyonla bölgede tespit edilen silah mevzileri ile barınakların imha edildiği ve 6 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. TSK tarafından yapılan açıklama şöyle; "24 Kasım 2016 tarihinde alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu 07.11-08.22 saatleri arasında Diyarbakır/Lice kırsalına, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlenmiş bölgede tespit edilen silah mevzileri ve barınaklar imha edilmiş ve altı BTÖ mensubu terörist de etkisiz hale getirilmiştir.


Kara operasyonu da yapıldı


Müteakiben kara unsurları tarafından aynı bölgede arama tarama faaliyeti icra edilmiş, faaliyet esnada çıkan çatışmada bir terörist daha etkisiz hale getirilmiştir. Etkisiz hale getirilen BTÖ mensubuna ait bir adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği ve bir adet tabancaya ek olarak bölgede depolanmış halde üç adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, üç adet el bombası, 16720 adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve 65 adet RPG-7 roket atar sevk fişeği ele geçirilmiştir.


7 asker tedavi altında


Yapılan açıklamada Fırat Kalkanı harekatında yaralanan 7 askerin hafif şekilde yaralandığı, yaralı personelin hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlandığı da belirtildi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS