Diyarbakır Ticaret Borsası'nda 2 koronavirüs vakası tespit edildi

Diyarbakır Ticaret Borsası'nda 2 koronavirüs vakası tespit edildi

Koronavirüs vakalarındaki artışla gündeme gelen Diyarbakır'da, Ticaret Borsası'nın yönetim kurulu üyesi ile bir personelde de koronavirüs tespit edildi.

Artan koronavirüs vakalarıyla birlikte ikinci dalganın tartışıldığı Diyarbakır'da, Ticaret Borsası'nda da koronavirüs tespit edildi. Her gün onlarca kişinin hububat analizi ve tescil işlemleri için gittiği Diyarbakır Ticaret Borsası'nın yönetim kurulu üyesi ile personelinin Covid-19 testleri pozitif çıktı. Yönetim kurulu üyesinin cuma günü yüksek ateş ve nefes darlığı şikayetiyle hastaneye başvurduğu, ardından yapılan teste koronavirüs tespit edildiği belirtildi. 

KARANTİNAYA ALINMASI BEKLENİYOR

Pandemi hastanesinde tedaviye alınan yöneticinin, temas ettiği kişileri belirlemek için sağlık ekipleri tarafından filyasyon çalışması başlatıldı. Filyasyon çalışmasında teste tabi tutulan yöneticinin eşinde, çocuklarında, muhasebecisinde ve borsa binasında çalışan bir personelde koronavirüs tespit edildi. 

Filyasyon ekiplerinin çalışmaları sürürken, Şanlıurfa karayolunda bulunan Diyarbakır Ticaret Borsası binasının karantina altına alınması bekleniyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS