Diyarbakır'da asker, zırhlı araçlarla Bağlar'a girdi

Diyarbakır'da asker, zırhlı araçlarla Bağlar'a girdi © AA

Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı ilan edilen Bağlar İlçesi'nin Kaynartpe Mahallesi'nde PKK'lılara yönelik devam eden operasyona destek vermek için paletli ve zırhlı askeri araçlar girdi.

Bağlar İlçesi'nin Kaynartepe Mahallesi'nde 14 Mart akşamı ellerindeki uzun namlulu silah ve roketatarlarla yolları kapatıp araçları yakarak barikat kuran ve bazı mahallelerde hendek kazıp barikat kuran PKK'lılara yönelik operasyonlar sürüyor.

15 Mart'tan beri sokağa çıkma yasağı ilan edilen ilçenin en büyük mahallelerinden olan Kaynartepe'de yaşananlar nedeniyle çok sayıda kişi göç ederken, polisin yürüttüğü operasyona dün geceden itibaren asker de destek vermeye başladı.

Diyarbakır'da bulunan 7'inci Kolordu Komutanlığı'ndan dün gece çıkan paletli zırhlı askeri araçlar Bağlar İlçesi'ne girdi. Askerlerin operasyonda polise destek vereceği ve operasyon kapsamında kaçmaları önlemek için sokak ve cadde başlarında tıkama görevi yapacağı, içerideki operasyonu polisin gerçekleştireceği belirtildi.

Dün gece elektriklerin kesildiği mahalleden zaman zaman silah ve patlama sesleri gelirken, polis helikopterlerinin sürekli mahalle üzerinde havadan uçarak görüntü aldığı gözlendi. Mahallede15 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra göç devam ederken, bazı vatandaşların evlerinden alabildikleri eşyalarını alarak bölgeden uzaklaştıkları, polis ve askerin sokak başlarında aldıkları önlemin devam ettiği görüldü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS