Diyarbakır'da yakalanan 'Rambo' lakaplı PKK'lı tutuklandı

Diyarbakır'da yakalanan 'Rambo' lakaplı PKK'lı tutuklandı

Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda, polise silahlı saldırıda bulunan, çeşitli soygunlara karışan, iş adamlarını ölümle tehdit ederek topladığı paraları PKK'ya aktardığı iddia edilen cezaevi firarisi 'Rambo' lakaplı Musa A., çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Pazartesi günü düzenlenen operasyonda yakalanan Rambo lakaplı Musa A. ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.


Musa A.'nın cezaevinde yattığı 3 Aralık 2013 tarihinde tedavi için götürüldüğü sağlık kurumundan firar ettiğini belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:  


"03.12.2013 tarihinde hükümlü M.A. 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'Nitelikli yağma', 'Sayı ve nitelik bakımından vahim olan silahı veya mermilerin satın alınması, taşınması, bulundurulması' ve 'Yaralama' suçlarından Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi ile Diyarbakır 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nden almış olduğu 48 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasından dolayı Diyarbakır D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndayken tedavi amaçlı götürüldüğü sağlık kurumundan firar etmiş olup, 03.01.2016 tarihinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışma neticesinde yakalanmıştır.


'Rambo' lakaplı cezaevi firarisi PKK'lı yakalandı


Firari hükümlü yakalandığı sırada üzerinde 2 el bombası, 1 tabanca, 3 şarjör ve çok sayıda fişek, balistik yelek, 2 sahte nüfus cüzdanı, kesici alet, el feneri, kar maskesi ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilerek emniyet görevlilerince muhafaza altına alınmıştır.


Şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'mızca tehdit, yaralama, silahlı terör örgütüne üye olma, korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etme, bina içinde muhafaza altına alınan eşya hakkında hırsızlık, açıkta bırakılan eşya hakkında hırsızlık, silahla yağma, iş yeri veya eklentilerinde yağma, birden fazla kişi ile birlikte yağma, konut dokunulmazlığını ihlal etme, kamu malına zarar verme, görevi yaptırmamak için direnme, hükümlü veya tutuklunun cebir ve tehdit kullanarak kaçması, ruhsatsız ateşli silahlarla mermilerini satın alma taşıma veya bulundurma, bir suçun delillerini gizlemek yada yakalanmamak için öldürme, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme, nitelikli yağma suçlarından yürütülen 10 ayrı soruşturma dosyası ile 8 kovuşturma dosyasının bulunduğu, bu soruşturma ve kovuşturma dosyalarına ait 5 adet yakalama kararının bulunduğu tespit edilmiştir.


Taciz ediliyorum dedi, başka okula tayini çıktı!


Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli M.A. hakkında Silahlı terör örgütüne üye olma, tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme kapsamındaki eylemleri iddiasından tutuklanması talebiyle Diyarbakır Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir.  Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tamamlanan sorgusunun ardından şüpheli M.A.'nın tutuklanmasına karar verilmiş olup, konumuna uygun Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmiştir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS