Diyarbakır'daki okullar koruculara emanet

Diyarbakır'daki okullar koruculara emanet

Terör örgütü PKK mensuplarının eğitim kurumlarını hedef alan eylemleri nedeniyle Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde bazı okulların güvenliği için korucular görevlendirildi.

Bölgedeki birçok il ve ilçede eğitim kurumlarına yönelik saldırılara devam eden teröristlere karşı Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesindeki 6 okulun güvenliği için korucular görevlendirildi.


Bağlar'da 22 Ocak'ta öğrencilere karne dağıtımı sırasında el yapımı ile patlayıcıyla düzenlenen, 5 öğrencinin yaralandığı saldırının gerçekleştiği Çelebi Eser Ortaokulu'nun da bulunduğu 6 okulda görevlendirilen 5'er korucu, teröristlerin ses bombası, el yapımı patlayıcı ve havai fişekle gerçekleştireceği saldırılara karşı sabaha kadar nöbet tutuyor.


Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, korucuların Sur'da ve bölgedeki birçok ilçede terör örgütü mensuplarına karşı asker ve polisle omuz omuza görevini sürdürdüğünü söyledi


Sözen, "Sur'da operasyona katılan korucuların bir bölümü, Bağlar'daki bazı okulların da geceleri güvenliğini sağlıyor. Korucularımız, kış şartlarına rağmen eksiksiz şekilde çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS