Doğan Grubu'ndan açıklama: "Tek güvencemiz hukuk"

Doğan Grubu'ndan açıklama: "Tek güvencemiz hukuk"

Son günlerde bazı yayın organlarında, Aydın Doğan'ın "28 Şubat soruşturması çerçevesinde soruşturmaya dahil edileceği" yönündeki haberlerle ilgili Doğan Grubu'ndan açıklama yapıldı.

Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın 28 Şubat Soruşturmasına dahil edileceği yönünde yinelenen haberler üzerine Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu imzasıyla grup adına açıklamada bulunuldu. Açıklama şöyle:


"Son günlerde bazı yayın organlarında, Onursal Başkanımız Sayın Aydın Doğan'ın '28 Şubat Soruşturması' çerçevesinde soruşturmaya dahil edileceği yönünde haberler yer almaktadır.


Haberlerin içinde yer alan iddiaların hiçbiri yeni  değildir. Tamamı daha önce de gündeme getirilmiş, bazıları hakkında iddia sahiplerine karşı davalar açılmış ve iddiaların temelsiz ve asılsız oldukları mahkemelerce karara bağlanmış; diğerleri hakkında ise daha önce çok kapsamlı açıklamalar yapılmış bulunmaktadır. 


Buna rağmen bu iddiaların yeniden gündeme getirilmesi, Grubumuz üzerinde yeni bir baskı çabası olarak değerlendirilmektedir. Grubumuzun ne geçmişte ne de bugün, hukuka, ahlaka, gelenek ve teamüllere aykırı hiçbir işlemi bulunmamaktadır.


Öte yandan, bugün iktidara yakın medyada, Onursal Başkanımız Sayın Aydın Doğan'ın bazı gazetelecilere karşı tazminat ve ceza davaları açtığından bahisle, bunun basın özgürlüğüne aykırı olduğu iddiasına  yer verilmiştir. Açılmış olan davaların tümü iftiraya karşıdır. Basın özgürlüğü düşünce ve ifadeyi kapsar; iftiraya cevaz vermez. Son  zamanlarda bazı medya organlarında, tamamen iftira niteliğinde, haysiyet pazarlaması yapan yayınlara karşı hukuk önünde hak aramak kaçınılmaz bir görev olmuştur.


Gerek Onursal Başkanımız Aydın Doğan, gerek Grubumuza bağlı şirketlerimiz ve yöneticilerimiz her zaman olduğu gibi, her türlü iftira, yalan ve karalama karşısında hukuk önünde haklarını aramaya kararlılıkla devam edecektir.


Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız


Doğan Grubu adına


Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS