Doğu Perinçek: Batı, Erdoğan'ı diktatör gösterip devirmek istiyor

Doğu Perinçek: Batı, Erdoğan'ı diktatör gösterip devirmek istiyor

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Batı ülkelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "diktatör gösterip" devirmek istediğini söyleyerek, "Türkiye'nin FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerinin üzerine yürümesinden rahatsız oluyorlar. Bundan dolayı Türkiye'yi hükümet krizine sokup, hükümeti devirmek ve kendi akıllarınca bir yönetim kurmak istiyorlar" dedi. Perinçek, planları bozmak için bir olmak gerektiğini ifade etti.

Perinçek, partisinin İstanbul İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de son dönemdeki terör saldırılarının, hükümeti yıkmak amacıyla yapıldığını söyledi.


Doğu Perinçek'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek


 


Batı ülkelerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı "diktatör" gösterip devirmek istediğini dile getiren Perinçek, "Türkiye son dönemde Amerika'nın planlarını bozuyor. Bundan dolayı Türkiye'yi suçlu görüyorlar. Batı basınında bunu açık açık yazıyorlar. Türkiye'nin FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerinin üzerine yürümesinden rahatsız oluyorlar. Bundan dolayı büyük telaş içindeler. Bundan dolayı Türkiye'yi hükümet krizine sokup, mevcut hükümeti devirmek ve kendi akıllarınca bir yönetim kurmak istiyorlar. Bu çok açık" diye konuştu.


Doğu Perinçek: HDP, PKK’nın Meclise soktuğu canlı bombadır


'Planları bozmamız için, bir olmamız lazım'


Perinçek, bu planlara karşı siyasi çözümler üretilmesi gerektiğini aktararak, şöyle devam etti:


"Sayın Cumhurbaşkanı, milli seferberlik çağrısı yaptı. Bu çok önemli ve güzel. Bu konuda sorumluluk almaya hazır olduğumuzu ilan ettik. Ancak bunun araçlarını oluşturmamız lazım. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan, sürekli ve haklı olarak 'İkinci İstiklal Mücadelesi' verdiğimizi söylüyor. O zaman bu mücadeleyi kazanacak ve terörün kökünü kazıyacak, devletin ve milletin tüm güçlerini bir araya getirecek bir hükümet gerekli. Amerika, Türkiye'yi hükümet krizine sokmak için bir baskın yapmak ve bu hükümeti yıkmak istiyor. O zaman bu baskını önlemek için biz bu girişimi yerle bir edelim. Bunun çözümü, tüm milleti bir araya getiren, güçlü bir hükümettir. Bu hükümeti, milli seferberlik hükümeti halinde genişletmek gerekiyor."


Doğu Perinçek'ten Anayasa Mahkemesi'ne başvuru


Tüm siyasi partilerin teröre karşı bir araya gelmesi gerektiğini kaydeden Perinçek, "Türkiye bu ortamdan, Cumhurbaşkanına sınırsız yetki vermekle çıkamaz ancak Tayyip Erdoğansız bir çözüm de yoktur. Bunu görmemiz lazım. Çünkü AKP Mecliste çoğunlukta. Bugün seçim olsa yine aynısı olacak. Bundan dolayı AKP'siz bir milli çözüm yok. Tüm güçleri birleştireceksek, böyle bir güç var. Onu dışlayıp, 'diktatör' dediğiniz, onu hedef aldığınız zaman Amerika ile birleşmiş, onun planlarına ortak olmuş oluyorsunuz. O yüzden bu planları bozmamız için, bir olmamız lazım" değerlendirmesinde bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS