Dolar kuru bugün ne kadar? Euro kaç TL? Döviz fiyatları son durum

Dolar kuru bugün ne kadar? Euro kaç TL? Döviz fiyatları son durum

Salı günü akşam saatlerinde serbest piyasada hızlı yükseliş yaşanırken dolar kuru 5 Aralık 2018 tarihinde nasıl, Euro kaç TL'den işlem görüyor? 5 Aralık Çarşamba döviz fiyatları son durum...

Dolar/TL paritesi 5 Aralık 2018 tarihinde 5,40'dan işlem görüyor. Dolar/Euro paritesi 1.13'den işlem görürken, düşüş oranı yüzde 0,10.

Ekonomi uzmanları ticaret savaşlarının uluslararası ekonomiye olumsuz etkilediğini, ABD-Çin arasında yapılan ticaret anlaşmasının yeterli olmadığını açıkladı. Uzmanlar, ABD Başkanı Donald Trump’ın dün yaptığı açıklamalar, ABD ve Çin’in vardığı geçici anlaşmanın ticaret savaşlarına kesin bir çözüm getirmeyebileceğine yönelik bir algı yaratarak küresel risk iştahının yeniden düşüşe geçmesine neden oldu. Trump dün sosyal medya üzerinden, Çin ile gerçek bir ticaret anlaşmasına ulaşılamaması durumunda gümrük vergilerinin süreceğini belirtti. Trump’ın bu açıklamaları sonrasında dolar endeksi sert bir şekilde yükselerek 97,14 seviyesi üzerini test ederken, gelişmekte olan ülke para birimleri değer kaybetti. Dün sabahki bültenimizde, USDTRY paritesinin kısa vadede yükseliş eğilimini sürdürmesini ve ilk etapta 5,30 seviyesi üzerini hedef almasını beklediğimizi, kurun 5,30 seviyesi üzerinde tutunması durumunda ise önümüzdeki dönemde 5,50 seviyesine doğru yükselişini sürdürebileceğini açıkladı. 

Ağustos ayından bu yana sürdürmekte olduğu düşüş trendini yukarı yönlü kıran kurda, yükseliş eğiliminin hızlanarak devam etmekte olduğunu görüyoruz. Bu sabah saatlerinde gelişen ülke piyasalarında negatif bir görünüm hakimken, azalan risk iştahı ile birlikte dolar endeksinin de güçlenmekte olduğu görülüyor. Bu noktada kurdaki yükseliş eğiliminin 5,50 seviyesine doğru devam etmesini bekliyoruz. Bugün TCMB saat 10:30’da 2019 yılı Para ve Kur Politikası metnini açıklayacak. Söz konusu metin önemli politika mesajları içerebilir. Bu çerçevede kısa vadede kur üzerinde de etkili olabilir.

Döviz kurları 5 Aralık 2018

5 Aralık 2018 serbest piyasada ABD doları, 5,40 Türk Lirasından satılırken, Euro, 6,11'den işlem görüyor. İngiliz Sterlini, satış değeri 6,85 Türk Lirası. İsviçre Frangı, 5 Aralık'da 5,40'dan satılıyor. Kanada Doları, satış değeri 4,07 Türk Lirası.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS