Okullar ne zaman kapanacak? 2018 – 2019 dönemi MEB takvimi

Okullar ne zaman kapanacak? 2018 – 2019 dönemi MEB takvimi

Okullar ne zaman kapanacak? 2018 – 2019 eğitim ve öğretim döneminde Milli Eğitim Bakanlığı MEB takviminde ilan edildi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ile veliler şimdiden yaz tatili planlarını yapmaya başladılar. Peki; yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak? İşte karnelerin verileceği tarih…

Okullar ne zaman kapanacak? sorusunun cevabı, 2018 – 2019 eğitim ve öğretim döneminde öğrenci ve velilerin gündem maddeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hem karne heyecanı yaşayan hem de yaz tatili ile ilgili plan yapan öğrenci ve veliler, “Yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?” sorularının cevabını araştırıyor. İşte okulların kapanıp karnelerin dağıtılacağı tarih…

OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR 2019 MEB TAKVİMİ

Okulların ne zaman kapanacağı, Milli Eğitim Bakanlığı MEB’in çalışma takviminde ilan ediliyor. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı çalışma takviminde okulların kapanacağı tarih aylar öncesinden kamuoyu ile paylaşıldı. 17 Eylül tarihinde başlayan 2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı 14 Haziran günü don dersin işlenip karnelerin verilmesinin ardından 15 Haziran Cumartesi günü sona erecek.

OKULLAR RAMAZAN BAYRAMI'NDAN SONRA KAPANIYOR

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin uyum eğitimi daha erken başlayacak.

Öte yandan plan yapacaklar için ufak bir hatırlatma; Ramazan 2019 6 Mayıs tarihinde başlayacak ve 3 Haziran tarihinde sona erecek. 4 – 5 – 6 Haziran ise bayram olarak kutlanacak. Yani yaz tatili ve Ramazan Bayramı tatili bu yıl aynı döneme denk gelmeyecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS