Dubai tatilini Ali Ağaoğlu karşılamış

Dubai tatilini Ali Ağaoğlu karşılamış

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun başındaki isim olan Başsavcıvekili Zekeriya Öz, ailesiyle Dubai'de nasıl kaldı, bu soru tartışılıyordu. İşadamı Ali Ağaoğlu'ndan konuyla ilgili açıklama geldi. Ağaoğlu, Öz'ün Dubai'de kendi şirketinin temsilciliği tarafından ağırlandığını söyledi.

Öz, ailesiyle birlikte Dubai'ye yaptığı seyahatle ilgili iddiaları yalanladı.

Öz, "Dubai'ye ailemle birlikte gittim. Masrafları kendim karşıladım. İddialar yalan" dedi.

İşadamı Ali Ağaoğlu ise Öz'ün Dubai kendi şirketinin temsilciliği tarafından ağırlandığını söyledi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu'ndan yapılan açıklamada, bugün bazı gazetelerde yer alan İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'ün Dubai seyahati konusundaki haberlere ilişkin, kamuoyunu bilgilendirme gereği doğduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi:


"Söz konusu ağırlama, 15 yıldır bölgede yerleşik bulunan ve son 2 yıldır Körfez bölgesindeki faaliyetlerimizi yürüten temsilciliğimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Dubai'de bulunan bu temsilciliğimiz yalnız grubumuz şirketlerine değil, tüm iş dünyamızın hizmetine sunduğumuz, ülkemize büyük katma değer kazandıran ve oldukça önemli ekonomik işbirliklerinin geliştirilmesine zemin hazırlayan bir temsilciliktir. Dubai temsilciliğimizin, Sayın Savcı ile çok öncelere dayanan tanışıkları çerçevesindeki bu ağırlama, temsilcimizin inisiyatifiyle gerçekleşmiş olup bilgimiz dahilindedir. Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Başbakan Edoğan, Dolmabahçe buluşmasında, savcı Öz'ü ima ederek "Bir yargı mensubu yılda 20-22 defa turist olarak yurtdışına gider mi?" diye sormuştu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS