Son Dakika

Düğün salonları, kafeler ve kahvehaneler açık mı, kargolar çalışıyor mu?

A A

18.03.2020 - 14:55

Corona virüsü tedbirleri kapsamında kişilerin bir araya gelebilecekleri birçok ortam için geçici süreliğine kapatma kararı alındı. Peki, bugün kargolar çalışıyor mu, kafeler, kahvehaneler ve düğün salonları açık mı? İşte son dakika koronavirüs haberleri…

Düğün salonları, kafeler ve kahvehaneler açık mı, kargolar çalışıyor mu?

Corona virüsü tedbirleri ile ilgili yeni kararlar gün gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan ve diğer yetkili isimler tarafından paylaşılıyor. Bu bağlamda sosyal izolasyonu oluşturabilmek adına insanların bir arada bulunabilecekleri birçok bölge için geçici süreliğine kapatma kararı alınmıştı. Peki, düğün, salonları, kafeler, kahvehaneler ve kargolar bu kurumların içerisinde mi?

KARGOLAR ÇALIŞIYOR MU?

Covid-19 tedbirleri kapsamında kargolar için alınmış henüz resmi bir karar yok. Bu nedenle kargo şirketleri, bankalar ve PTT’ler şimdilik hizmet vermeyi sürdürüyor. Ancak virüsün yayılımını azaltmak adına alınacak olan yeni kararlarla birlikte bu kurumlar için de farklı yöntemler uygulanabilir.

DÜĞÜN SALONLARI, KAFELER VE KAHVEHANELER AÇIK MI?

Virüsün yayılmasını engellemek için alınan ilk kararlardan biri de okulların tatil ilan edilmesinin yanı sıra insanların bir arada bulunabilecekleri sosyal ortamlara geçici süreliğine kapatma kararı alınması olmuştu. Bu kararla birlikte düğün salonları, kafeler ve kahvehaneler bir süre daha kapalı olacak. Bu kurumların ne zaman açılacağı ise virüsün yayılımına göre tedbirlerin aşamalı olarak kaldırılmasıyla birlikte ortaya çıkacak. Ancak ilk etapta iki haftalık süreç boyunca açılma kararı alınması beklenmiyor.