Düğünler yasak mı, ne zaman başlayacak? Düğünler ertelendi mi?

Düğünler yasak mı, ne zaman başlayacak? Düğünler ertelendi mi?

Düğünler yasak mı, ne zaman başlayacak? Düğünler ertelendi mi?

Düğünler ve diğer toplu etkinlikler koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlanmıştı. Tam kapanma sürecinin sona ermesinin ardından kademeli normalleşmenin başlamasıyla birlikte yanıtı en fazla merak edilen soru “düğünler yasak mı?” sorusu olmuştu. Peki, düğünler ne zaman başlayacak ve açılacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tam kapanma sürecinde farklı alanlarda alınan tedbirler uygulanmaya başlanmıştı. 17 Mayıs’ta tam kapanmanın sona ermesi ve kademeli normelleşmenin başlamasıyla birlikte evlilik hazırlığı yapan çiftler düğünlerle ilgili durumu araştırmaya başlamıştı. Peki, düğünlerde son durum ne?

DÜĞÜNLER YASAK MI, ERTELENDİ Mİ?

İçişleri Bakanlığı 1 Haziran 2021 tarihine kadar geçerli olacak kademeli normalleşme genelgesini yayınladı. Genelgede ilgili maddelerden biri de düğünler ve nikahlarla ilgili oldu.

Genelgede “Evlendirme işlemlerinin gerçekleştirilmesine devam edilmekle birlikte halen uygulanmakta olan nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler ile nişan ve kına gibi etkinliklerin yapılmaması uygulamasına, 1 Haziran 2021 tarihine kadar devam edilmesi” ifadeleri yer aldı.

Buna göre nikah kıymak serbest ancak düğün, nişan ve kına organizasyonları için yasaklar 1 Haziran’a kadar devam edecek.

DÜĞÜNLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK VE AÇILACAK?

1 Haziran sonrası düğün, nişan ve kına organizasyonları içinse yeni karar beklenecek. 1 Haziran’a kadar düğün yasakları devam edecek.