Düğününe yetişemeyen damat geline kavuştu

Düğününe yetişemeyen damat geline kavuştu

Hakkari'de görev yapan ve yol güvenliği nedeniyle düğününe yetişemeyen uzman çavuş, geline kavuştu. Komutanları tarafından havaalanında karşılanan Karavelioğlu'na tümende tıraş edildikten sonra damatlığı giydirildi.

Yol güvenliği nedeniyle görev yaptığı Hakkari'den düğününe gelemeyen uzman çavuş Ahmet Karavelioğlu (25) geline kavuştu.

Düğününe katılamayan uzman çavuş Karavelioğlu, Anadolu Ajansı'nın haberinin ardından yetkililerin yaptığı organizasyonla Hakkari'den Van'a, ardından Ankara'ya, oradan da uçakla Adana'ya geldi. 6. Mekanize Tümen Komutanlığı Genel Sekreteri Albay Atilla Öztürk tarafından havaalanında karşılanan Karavelioğlu, tümene götürülerek damat tıraşı yapıldı.Komutanları eşliğinde Kadirli ilçesine getirilen ve damatlığını giyen Ahmet Karavelioğlu'nu ilçe girişinde eşi Fatma Karavelioğlu (21) gelinlikle karşıladı. Büyük sevinç yaşadığı görülen çift, uzun süre birbirine sarılarak hasret giderdi.

Gelin arabasına binen ve konvoy eşliğinde korna çalarak düğün evine gelen çifte yakınları sevgi gösterisinde bulunurken, "En büyük asker bizim asker" sloganı atıldı. Anne ve babalarının ellerini öpen Ahmet Karavelioğlu ve eşi daha sonra tebrikleri kabul etti. Osmaniye Garnizon Komutanı ve 39. Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı Kurmay Albay Şefik Atak, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tarafından gönderilen cumhuriyet altınını gelin Fatma Karavelioğlu'na taktı.

Atak, gelin ve damadı tebrik ederek, şunları söyledi:

"Yakın bir zamanda 3 tane vatan evladını Osmaniye'den son yolculuğuna uğurladık. Hep böyle hüzünlü haberlerle geliyorduk buraya. İlk defa böyle bir mesut haber için geliyoruz. Çok mutluyuz. Bizi böyle bir ortamda birleştirdikleri için Ahmet kardeşimize ve Fatma kızımıza teşekkür ediyoruz. Malum şartlardan dolayı bu düğünü gecikmeli yaptınız. Bu süre zarfında ailenin, bir asker ailesine yakışır şekilde vakur duruşu Sayın Genelkurmay Başkanımızın takdirini kazanmıştır. Bu takdirin bir ifadesi olarak Sayın Genelkurmay Başkanımızın hediyesi olarak altın takıyorum. Allah mesut, bahtiyar etsin."

''Düğününü yap''

Eşine kavuşacağı haberini kabul toplanma merkezinde aldığını anlatan Ahmet Karavelioğlu da "Bana 'git düğününü yap' dediler. Duyduğumda inanamadım. Eşimin, ailemin yanındayım. Çok mutluyum. Komutanlarımdan Allah razı olsun. Onların sayesinde buradayım. Çok büyük sürpriz oldu" ifadesini kullandı.

"Arkadaşlar dalga geçti, 'meşhur oldun' dedi"

Uzman Çavuş Karavelioğlu kendi düğününde olamamanın tarifi imkânsız bir duygu olduğunu belirterek, "Erteleme şansımız olsaydı zaten ertelenirdi. Ama vatan sağolsun. Ben hiç kahretmedim. Görevime gittim" diye konuşmuştu.

Arkadaşlarının kendisiyle dalga geçtiğini belirten Karavelioğlu "Komutanlarım 'Meşhur olmuşsun' dediler" demişti.

Gelin Karavelioğlu ise eşiyle bugünün hayalini kurduklarını belirterek, "Eşim düğüne gelemese de üzülmedim. Onun canının sağolması yetiyor benim için" diye konuştu. Damadın annesi Fatma Karavelioğlu da "Emeği geçen komutanına, belediye başkanına, kaymakamına teşekkür ederim. Çocuğumun bu mutlu gününü gösterdiler. Allah bin kere razı olsun" dedi.

Akrabalarıyla piste çıkan gelin ve damat daha sonra davul zurna eşliğinde çifte telli oynadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS