Son Dakika

Dünyada ve Türkiye’de corona virüsü vaka ve ölü sayısı kaç oldu?

A A

28.03.2020 - 12:45 Son Güncelleme:

Corona virüsü vaka sayısı dünya genelinde hızla artmaya devam ediyor. Dünyada 600 bin vakanın aşıldığı dakikalarda Türkiye’deki vaka sayısı ve toplam can kaybı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından her gün açıklanıyor. Peki, dünyada ve Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı kaç oldu?

Dünyada ve Türkiye’de corona virüsü vaka ve ölü sayısı kaç oldu?

Covid-19 corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken vaka ve ölü sayısında da artış yaşanıyor. Virüsün Avrupa’daki merkezi olan İtalya’da bir günde yaklaşık bin kişinin hayatını kaybetmesi bölgede paniği artırdı. İşte dünyada ve Türkiye’de son durum…

DÜNYA GENELİ KORONAVİRÜS VAKA VE ÖLÜ SAYISI

601 bin 748 covid-19 vakasının görüldüğü dünya genelinde toplam ölü sayısı ise 27 bini geride bıraktı. Virüsten en fazla etkilenen ülkelerden olan İtalya’da ise ölü sayısı 9 bin 134’e ulaştı. İtalya’yı 5 bin 138 ile İspanya, 3 bin 299 ile Çin ve 2 bin 517 ile İran takip ediyor.

DÜNYADAKİ SON GELİŞMELER İÇİN TIKLAYINIZ...

TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜSÜ VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın verdiği son bilgilere göre Türkiye’de doğrulanmış vaka sayısı 5 bin 698 oldu. 42 kişinin tedavi edilerek taburcu olduğu ölümcül virüste ülke genelinde can kaybı sayısı ise 92’ye ulaştı.

Bakan Fahrettin Koca yeni vaka sayısı, yapılan test sayısı ve can kaybı sayısı ile ilgili her gün düzenli olarak bilgiler vermeyi sürdürüyor.

SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...