Dünyanın sonu mu geldi?

Avustralya’da yangınlar, dünyayı etkisini altına alan koronavirüs, ABD-İran gerilimi, Elazığ depremi, basketbol devi Kobe’nin feci ölümü ile sarsılan yüreklerimiz, Van’daki felaketle çığ altında kaldı. Tam bitti derken uçak pistten çıktı. Şubat, ocak ayını bile aratacak gibi! Sosyal medyada ise ‘felaket’ tellallığı başladı! 2020’de kıyamet mi kopacak yoksa ‘insanoğlu ektiğini mi biçiyor?’ İşte senaryolar!Şöyle bir bakınca, tüm bu felaketler birbirinden farklı coğrafyalarda ama büyük bir eşzamanlılık içinde meydana geldi. Çünkü astrolojinin en ağır hareket eden 2 kötücül gezegeni artık yan yana! Astrolog Dinçer Güner şöyle anlatıyor: “Plüton toplu ölümler, yıkım, değişim-dönüşüm, kriz demek. Satürn ise karmanın lordu. Yani kısıtlayan, sorumluluk getiren, sert derslerin ve acılı hikâyelerin sahibi. Bu ikili, birbirlerini 30 yıl sonra yan yana yakaladılar.” Yani, 2020 zor geçecek! (Fulya Soybaş/Hürriyet)

BU İKİ AYA DİKKAT!

10 Ocak’ta meydana gelen Yengeç burcundaki Ay tutulması bu iki kötücül gezegeni tetikledi. Satürn-Plüton etkisi sene boyunca zaman zaman artarak hissedilmeye devam edecek. Ağustos ve aralık aylarına ise dikkat! Güner “Mars bu 2 gezegeni bu tarihlerde yeniden tetikleyecek. Doğal afetlerde artış ve özellikle deprem ve yangın gibi durumlar söz konusu olabilir” diyor.

“2020 Mart-Temmuz ayında, Satürn bir süreliğine Kova burcunda seyahat edecek. Temmuz’da yeniden Oğlak burcuna geçiş yapacak. Dünya üzerinde baskıcı rejimlere karşı isyan hareketleri başlayabilir” diyor Astrolog Güner. Öngörüleri bununla da sınırlı değil. “Özgürlüklerin kısıtlandığı, farklı düşünenlerin baskılandığı bir süreç başlayacak. Grevler ve isyanlar dünyada yankı uyandıracak.”

SAVAŞLAR KAPIDA

5 Nisan, 30 Haziran, 13 Kasım 2020. Bu tarihleri not edin! Zira, Jüpiter Oğlak burcunda Plüton ile bir araya gelerek, 13 senelik yeni bir döngü başlatacak. Peki ne olacak? Güner “Petrol ve su krizleri patlak verebilir. Ülkeler arası intikam oyunları, değişen yasalar, büyüyen krizler yolda!” diyor. Güner’e göre bir diğer önemli gezegen etkisi Mars’ın 6 ay Koç burcuna geçmesi. “Suriye meselesi yeniden gündeme gelebilir ve yeni bir harekât yapılabilir.”

ÖNLEM AL, ALLAH’A BIRAK

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa Öztürk, “Ortada bir tedbirsizlik varsa, yapılacak ilk iş ‘o’ tedbirsizliği sona erdirmektir” diyor. Elazığ depremine atıfta bulunuyor. “Aynı mahalledeki binalardan sadece biri yıkılmışsa buna ‘mukadderat’ denmez. Problemin kaynağı beşeridir. İstanbul’da yarın bir gün deprem olur ve sayısız insanımız canını kaybederse, bu hadiseyi ‘Allah bizi gözden çıkardı, bu yüzden de helak etti’ diye yorumlamak yerine gereken tedbirler alındı mı buna bakmak gerekli” diyor.

Öztürk, “Başımıza ciddi bir sıkıntı geldiğinde veya bir felaketle yüzleşildiğinde, meseleyi doğrudan ilahi gazap, azap ve cezaya bağlamak, ilkel kabile dinlerindeki mitolojik ve animistik tanrı tasavvurlarını anımsatır. Burası kevn ve fesat, yani oluşlar ve bozuluşlar âlemidir. Kimi zaman birbiri ardınca terslikler vaki olabilir. Üst üste yaşanan tersliklerden hareketle, kıyamet senaryosu yazmak yahut ‘Biz yoldan çıktık, bunlar başımıza geldi’ gibi yorumlar yapmak patolojik zihnin yansımalarıdır.”

DEĞİŞİM HER ZAMAN SANCILIDIR

Astrolog Almina Ebru Gençay sadece dünyanın değil kişilerin de değişip dönüşeceğini söylüyor. Parantez açmakta fayda var. “Unutmayın! Değişim ve dönüşüm her zaman sancılı olur.” Değişime direnmeden, isyan etmeden, umudu yitirmeden, en önemlisi de ‘takkeyi önümüze koyup’ yüzleşme zamanı.

İŞTE YOL HARİTASI

1) 9 yıldır ‘mış’ gibi yaptıklarını gözden geçir.
2) Bütüne hizmet et. Başkalarının haklarını önemse.
3) 17 Şubat-10 Mart arası Merkür retrosu. İçine yönel. Yüzleş ve kabul et.
4) 11 Mayıs-29 Eylül Satürn retrosu. Karmanı olumla.
5) 13 Mayıs-25 Haziran Venüs Retro’su. Tüm ilişkilerini, evliliğini olumla.
6) 15 Mayıs-13 Eylül arası Jüpiter retrosu. Bolluk ve bereket blokajlarını temizle.
7) Geçmişte yaşanılanların ya da korkularının yaşam enerjini elinden almasına izin verme.
8) Hayatında bir şeyler oluşmakta ve şekillenmekte, değişime direnme.
9) Fazla beklentiden uzak dur. Çalış, çabala, sorumluluklardan kaçma.
10) Kendinin kıymetini bil. Unutma, sen iyi olursan, herkes ve her şey iyi olur.

2020'DE MEYDANA GELEN OLAYLAR
2020 yılı, dünyayı ve ülkemizi etkileyen birçok sarsıcı olayla başladı. İşte o olaylar ..
ABD, SÜLEYMANİ’Yİ ÖLDÜRDÜ
İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, ABD’nin Bağdat havalimanına düzenlediği hava saldırısında öldürüldü. Hamaney, intikam sözü verdi.
İRAN, UKRAYNA UÇAĞINI DÜŞÜRDÜ
ABD’nin İran’la gerilimi 176 kişinin hayatını kaybettiği uçak faciasına neden oldu. İran, ABD üslerini hedef aldığı gece Tahran’dan Kiev’e giden Ukrayna uçağının seyir füzesi olduğu ihtimali üzerine yanlışlıkla düşürdüğünü açıkladı.
RUSYA BAŞBAKANI İSTİFA ETTİ
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Federal Meclis’te yaptığı konuşma sonrasında Kremlin Sarayı’na giden Medvedev, burada hükümetin istifasını sundu.
KORONAVİRÜS
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan tüm dünyada büyük paniğe neden olan hastalıkta her geçen gün ölü sayısı artmaya devam ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü acil durum ilan ederken, ülkeler de kendi önlemlerini almaya devam ediyor.
FİLİPİNLER’DE YANARDAĞ PATLADI

Filipinler’in başkenti Manila’nın güneyindeki Taal Yanardağı harekete geçti. Dumanın yaklaşık bir kilometre yüksekliğe ulaştığı belirtilirken, çevre bölgelere kül yağışının olduğu bildirildi.

ELAZIĞ DEPREMİ
Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından acı bilanço açıklandı. 41 yurttaşımızın hayatını kaybettiği, 1607 kişinin yaralandığı depremde, 45 insanımız enkazdan sağ olarak kurtarıldı.
AVUSTRALYA YANGINLARI

Avustralya Eylül ayından bu yana yangın felaketi ile baş etmeye çalışıyor. 33 kişinin hayatını kaybettiği yangınlarda 1 milyar hayvan telef oldu.

ENDONEZYA SELLERİ

Endonezya’da şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında 70 kişi hayatını kaybetti.

KOBE ÖLDÜ
NBA efsanelerinden Los Angeles Lakers’ın eski oyuncusu Kobe Bryant ve kızı Gianna Maria-Onore Bryant, Kaliforniya’da gerçekleşen bir helikopter kazası sonucunda hayatlarını kaybettiler.
VAN’DA ÇIĞ FELAKETİ
Van’da 4 Şubat günü bir minibüsün üzerine çığ düşmüş, 5 kişi yaşamını yitirmişti. Kar altında kalanları aramak için bölgeye giden kurtarma ekibinin üzerine de çığ düşmesiyle 36 kişi daha aynı yerde hayatını kaybetti. Peş peşe yaşanan iki faciada ikisi ağır, 75 kişi de yaralandı.
PEGASUS’A AİT PİSTTEN ÇIKTI
Pegasus Havayolları’na ait ve İzmir-İstanbul seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı pistten çıkarak 3 parçaya bölündü. Kazada 3 kişi hayatını kaybederken, 180 kişi hastaneye kaldırıldı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS