Düşen kargo uçağı pilotunun acı haberi babasına verilemedi

Düşen kargo uçağı pilotunun acı haberi babasına verilemedi

Kırgızistan’da düşen kargo uçağında hayatını kaybeden Pilot İbrahim Gürcan Dirancı’nın acı haberi, kalp hastası olan babasına verilemedi.

Kırgızistan’da düşen kargo uçağında hayatını kaybeden emekli Pilot Albay İbrahim Gürcan Dirancı’nın kalp hastası olan babasına acı haber verilemedi.


Türk kargo uçağı Bişkek'te düştü: 32 ölü


ACT Havayolları’na ait Boeing 747-400F Jumbo Jet tipi kargo uçağı, Türkiye saati ile 07.30’da Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e inerken düştü. Uçakta bulunan 4 mürettebat hayatını kaybetti.


Hayatını kaybeden 47 yaşındaki pilot İbrahim Gürcan Dirancı’nın (47) ateşi Bursa’ya düştü. Pilotun Bursa’nın Yenişehir ilçesinde yaşayan kalp ve şeker hastası olan babası 79 yaşındaki Mehmet Dirancı’ya acı haber verilemedi.


Bişkek'te düşen kargo uçağından görüntüler


İbrahim Gürcan Dirancı’nın kuzeni Tamer Dirancı, “Gürcan ağabeyimin uçağı bugün Bişkek şehrinde bir köyün üzerine düştü. Kendisi ile birlikte 4 kişi kurtulamadı. Biz kurtulamadığını öğrendik. İstanbul’da şirket tarafından açıklama yapılacağı söylendi” dedi.


Kuzeninin emekli albay olduğunu ve daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 1. Filo Komutanlığı yaptığını dile getiren Tamer Diranci, “Emekliliğinden sonra diğer havayollarında, özel şirketlerde pilotluk yapmaya devam ediyordu” şeklinde konuştu.


Kargo uçağı kazasını araştırmak için 2 uzman Kırgızistan'a gidiyor


Tamer Dirancı, kuzeninin eşi ile görüşemediklerini, kız kardeşi ile görüştüklerini ifade ederek, “Eşi ile görüşemedik. Baba Mehmet Dirancı torunu ile görüştü, oğlunun yaralı olduğunu biliyor. Öldüğünü kendisine bildiremedik, ama şu anda hissediyor. İstanbul’dan açıklama yapıldıktan sonra söyleyeceğiz. Daha önce kendisi by-pass ameliyatı oldu. Yüksek tansiyon ve şekeri de var. Acilde doktorlar iğne yapamayacaklarını söyledi. Şu an biz kendisine haber veremiyoruz” dedi.


Hayatını kaybeden pilot albayın eşi Gülşen Dirancı ve avukat olan oğlu Alp Onur Dirancı’nın İstanbul’da yaşadıkları, geçtiğimiz günlerde çocuklarının cübbe giyme merasiminde bir araya geldikleri öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS