Düzce Valisi: İlimizde canlı bomba dolaşmıyor

Düzce Valisi: İlimizde canlı bomba dolaşmıyor

Düzce Valisi Ali Kaban, sosyal medyada Düzce'de canlı bomba olduğuna ilişkin yapılan paylaşımlarla ilgili, "İlimizde canlı bomba dolaşmıyor ve yakalanmadı. Bu tür mesnetsiz paylaşım yapanlar hakkında yasal işlem başlattık" dedi.

Vali Ali Fidan, özellikle canlı bomba konusunda sosyal medyada bir takım paylaşım ve dedikodular olduğunu belirterek, şöyle konuştu:


"Biz elbette bir takım güvenlik tedbirleri aldık. Bunun herhangi ihbarla, bir canlı bomba ya da araçla alakası yok. İlimize ilişkin böyle bir ihbar, böyle bir tehlike kesinlikle yok. Paylaşımlar tamamen asılsızdır. Hiçbir şekilde ilimizde böyle bir şey söz konusu değildir. Tabii ki biz tedbirlerimizi alacağız. Bunlar olağan güvenlik tedbirleridir. Sosyal paylaşım alanlarından böyle mesnetsiz paylaşımlarda bulunanlarla ilgili yasal süreç başlattık. İlimizle ilgili somut bir tehlike yoktur. İlimizde bir terörist yakalanmadı. İlimizde canlı bomba dolaşmıyor ve yakalanmadı. Somut bir ihbar yoktur."


EMNİYET'TEN AÇIKLAMA


İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada da şöyle denildi:"Ülkemiz genelinde olduğu gibi son günlerde ilimizde de toplumun huzurunu bozmak, halkımızı tedirgin etmek ve kaos ortamı yaratmak için sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar asılsız olup gerçeği yansıtmamaktadır. Sosyal medyada çıkan ve vatandaşlarımızda korku, panik oluşturmak amacını güden bu tarz asılsız söylentilere, gerçeği yansıtmayan paylaşımlara halkımız itibar etmemeli. Sonucu düşünülmeden yapılan bu tür asılsız paylaşım ve yorumların suç teşkil edebileceği unutulmamalıdır. Sanal ortamda işlenen suçların önlenmesi, suç oluşmuşsa suçluların tespit edilebilmesi amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Sanal Devriye personeli tarafından sosyal medya aralıksız takip edilmekte, konusu suç teşkil eden paylaşımların tespit edilmesi halinde gerekli adli işlemler görevlilerimiz tarafından başlatılmaktadır."


1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI


Öte yandan sosyal medya hesaplarının takibi sonucunda, "Günlerdir Düzcemiz'de emniyet güçlerimiz halkımızı kalabalık yerlerde dolaşmaması hususunda uyarıyor. Canlı bomba tehdidi ile halkımız sindiriliyor. Ama ne hikmetse bugün Düzce'de terörü tırmandıran, açılım süreci ile terörü azdıran AKP'liler de sanki 'bomba ihbarı yalanmış' dercesine, nispet edercesine Düzce'de teröre lanet mitingi düzenleyecektir. Anlamadığım şu ki siz bu milletin algıları ile daha ne kadar oynayacaksınız. Uyan Düzce uyan" şeklinde paylaşımda bulunan Saadet Partisi İl Başkanlığı yönetim kurulu üyesi Mehmet Ali Çelik gözaltına alındı. Çelik, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS