hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  e-devlet akrabalıktan çıkarma nedir? ‘Akraba ilişiği kesme’ iddiasına açıklama geldi

  e-devlet akrabalıktan çıkarma nedir ‘Akraba ilişiği kesme’ iddiasına açıklama geldi
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Bazı sosyal medya hesaplarında e-devlet’e “akrabalık ilişi kesme” işlemi geldiğinin paylaşılmasının ardından çok sayıda kişi işleme ilişkin detayları araştırmaya başladı. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklamada konunun gerçeği yansıtmadığı bilgisi paylaşıldı. Peki, e-devlet akrabalıktan çıkarma hizmeti var mı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sosyal medyaca çok sayıda takipçisi bulunan bazı hesaplardan yapılan paylaşımlarda e-devlet’e “akrabalık ilişi kesme” özelliğinin eklendiğine yönelik iddialar ortaya atılmıştı. Konuya ilişkin Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden açıklama geldi.

  E-DEVLET AKRABALIKTAN ÇIKARMA VAR MI?

  Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklama şöyle: Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, "Akrabalarınızı, e-Devlet üzerinden akrabalıktan çıkarabilirsiniz." iddiası doğru değildir. Türkiye'nin dijital platformu e-Devlet Kapısı'nda, "Akraba İlişiği Kesme İşlemleri" gibi bir hizmet bulunmamaktadır.

  Bahse konu iddialara dayanak olarak gösterilen ekran görüntüleri, e-Devlet Kapısı'ndaki bir hizmete ait değildir. Görüntüler, dijital ortamda manipülasyon amaçlı hazırlanmıştır. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow