e-Devlet alt üst soy bilgisi sorgulama (aile soyağacı) nasıl yapılır?

e-Devlet alt üst soy bilgisi sorgulama (aile soyağacı) sorgulama, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün sayfasında nasıl yapılır? Dikkat edilmesi gerekenler ise cep telefonu numarası ve mail onayı. Türkiye resmi web sitesi içerisinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sayfasında yapılacak işlemler mail ve cep telefonu üzerinden hareket edilecek. 14 Şubat’ta tekrardan açılan sayfaya dair merak edilen bilgiler ve dikkat edilmesi gereken hususlar haber içeriğimizde…Soyağacı sorgulama işlemler sistemde tekrardan aktif oldu. Sorgulama yapmak isteyenler kurumun sayfasına girerek işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Talep doğrultusunda hareket edilirken, soy sorgulama yapmak için dikkat edilmesi gereken 3 husus var: e-Devlet şifresi, cep telefonu ve mail adresi onaylatma…
e-Devlet şifresi nasıl alınır sorusunun cevabını kurum açıkladı. Buna göre şifre almak isteyen vatandaşlar ilk olarak PTT’ye giderek şifre alıyor. Şifre alımından sonra sisteme giriş yapılıyor. Sisteme giren kişi tekrardan şifre oluşturması gerekiyor. Şifre oluştururken; büyük harf, küçük harf, numara ve noktalama işareti kullanması zorunludur.
Şifre işlemi gerçekleştikten sonra kişi, iletişim bilgilerini eksiksiz olarak doldurması gerekiyor. Özellikle kendisine ait olan cep telefonu ve aktif olarak kullandığı mail adresini onaylatması gerekiyor. Onaylama olmadığı taktide, sorgulama işlemleri gerçekleşmiyor.
İşlemler gerçekleştikten sonra Nüfus İdaresi Genel Müdürlüğü’nün sayfasına girerek talep gerçekleşiyor. Sistem en yakın zamanda mail adresine veya cep telefonuna bilgilendirme mesajı atıyor. Bilgilendirme mesajı geldikten sonra kişi ailesine dair güncel bilgileri görebiliyor.
> Nüfus İdaresi Genel Müdürlüğü sayfasında sorgulama yapmak ve e-devlet’e giriş yapmak için tıklayınız
Sistem yavaş açılabiliyor, beklenmesi gerekiyor. Sayfa açılmazsa tekrardan giriş yapılması gerekiyor.
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü talep sonrası kişinin isteğini işleme aldıktan kısa bir süre işlem gerçekleşir. Peki vatandaş nasıl bir sorgulama görecek?
T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ALT ÜST SOY BELGESİ sayfası içerisinde sırasıyla yakınlık derecesi, adı, soyadı, baba adı, ana adı, doğum yeri ve tarihi, il-ilçe-mahalle-köy, cilt-hane-birey-sıra no, medeni hali ve durumu görülüyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS