E-Devlet: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaşmanın en kolay yolu

E-Devlet: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaşmanın en kolay yolu

E-Devlet sayesinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mesaj yazılabilir; istekler, şikayetlerde bulunulabilir. E-Devlet'e girerek birçok işlemleri de yapılabilir: SSK-SGK sorgulama, ikametgah adresi alma, adli sicil kaydı, IMEI sorgulama.

E-Devlet, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan insanların birçok işlemini yapabildiği, herhangi bir büroksiye takılmadan istekleri, sorgulamaları, bireysel işlemlerin hızlı bir şekilde yapılabildiği internet uygulamasıdır. Devlete ait tüm işlemlerin bir çatı altında bulunduğu bu sistem, vatandaşların daha hızlı ve daha rahat bir şekilde hareket etmesinde büyük etken sebebidir.

Eskiden vatandaşlar, kurumlara giderek, uzun saatler içerisinde işlemlerini gerçekleştiriyordu. Herhanbir evrak eksikliği veya imza ekliği durumunda işlemlerin uzaması, tekrarı ve zamanın uzamasına sebep oluyordu. Adli Sicil kaydı alabilmek için adliyeye gitmek, ücret ödemek; ikametgah belgesi almak için, muhtarlığa gitmek, ücret ödemek, Araç ve plaka sorguları gibi durumlarda emniyete gitmek gibi uzun vadeli işlemler, nakit ödemeler... E-Devlet'in vatandaşlara sunduğu en büyük katkı hem zamanı azaltmak hem de işlemleri yaparken herhangi bir ücret ödememesidir.


E-Devlet'te neler vardır?


E-Devlet internet sitesinde, Adliyeye dair tüm işlemler, Anayasa Mahkemesi'ne dair bireysel sorgulamalar, IMEI (Cep telefonu) üzerinden bilgi alma, sorgulama, numara değiştirme üzerine telekomünikasyon işlemleri, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü'ne ait "ihale" sorgulamaları, Dışişleri Bakanlığı üzerine yurt dışı işlemlerini sorgulama, bilgi öğrenme, Bireysel Emeklilik üzerine bilgi almanın yanı sıra, SGK'ya ait tüm işlemler, Araç alınma işlemleri (sorgulama, plakaya dair ceza sorgulama), Vergi sorgulama,Tüm il ve ilçe belediyere ait sorgulama, bilgilendirme işlemleri.


E-Devlet'in faydası nedir?Yetkili ve noter imza haricinde, kurumlara gitmeksizin tüm işlemleri, internet üzerinden yapabilmek, sorgulayabilmek, bilgi sahibi olmak için en aktif kurumsal web sitesidir. Kurumlara gidildiğinde belli prosedürlere tâbi olmak, sıra beklemek, yetkili kişi bulmak zorunluluğu internet sitesinde geçerli değildir. E-Devlet'in insanlara sunduğu "zaman"dır. Zaman dilimini en kısa sürede tutarak tüm işlemlerin gerçekleştirildiği yerdir.


E-Devlet'e nasıl giriş yapılabilir?


E-Devlet'e ait hiç şifre alınmadıysa, en yakın PTT'ye giderek, belli bir ücret karşılığında şifre alınmaktadır. Alınan şifre, kaybolduğunda tekrardan PTT'ye gitmeye gerek yoktur. İnternet üzerinden, TC kimlik bilgileriyle tekrardan şifre alınabilmektedir.,


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a nasıl ulaşılabilir?


15 Temmuz darbe girişiminden sonra en çok merak edilen kişi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Televizyon ekranlarına çıkmadan önce, tüm vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın durumunu merak etmiştir. E-Devlet'i bilen birçok insan, internet üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mesajlarını iletmiştir.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dair istekler, arzular, şikayetleri E-Devlet bünyesinden yazılabilir. E-Devlet'e TC kimlik numarası ve şifreyle giriş yapılır. E-Hizmetler bölümüne girilir:Cumhurbaşkanlığı bölümünden "Cumhurbaşkanına yazın" bölümü tıklanır ve mesaj yazılır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS