e-devlet KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman? Gözler KYK burs başvurusunda!

e-devlet KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman? Gözler KYK burs başvurusunda!

e-devlet KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman? Gözler KYK burs başvurusunda!

GSB KYK yurt ve burs başvurusu ile ilgili geri sayım sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün eğitim desteğinden faydalanmak isteyen üniversite öğrencileri KYK burs başvurusu tarihleri ile ilgili detayları araştırmayı sürdürüyor. Peki, yüksek öğretimde de yüz yüze eğitimin dile getirilmeye başlandığı günlerde KYK yurt başvurusu ile ilgili detaylar neler?

2020 KYK başvuruları ile ilgili gelecek resmi açıklamalar üniversite öğrencileri tarafından beklenmeye devam ediyor. Bu yıl Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün burs ve yurt imkanlarından faydalanmak isteyen öğrenciler başvuru sürecinin başlamasının ardından gerekli işlemleri gerçekleştirecekler. Peki, süreçte son durum ne?

KYK YURT VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK yurt başvurularının yapılacağı tarih ile ilgili henüz resmi bir tarih açıklaması gelmedi. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her yıl ağustos ayı itibarıyla alınan yurt başvurularının, bu yıl yaşanan olağanüstü süreç nedeniyle Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağına değinilmişti.

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

YÖK üniversitelere gönderdiği yazıda, akademik takvimin 1 Ekim'den sonra planlanması gerektiğini bildirmişti.

Üniversitelerde ikinci dönemin yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleşeceği göz önüne alınırsa hem burs hem de yurt başvurularıyla ilgili kısa süre içerisinde açıklama yapılması bekleniyor

SON DAKİKA GELİŞMELERİ NEREDEN TAKİP EDİLECEK?

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecek. Gelişmeler Bakanlığın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.