Son Dakika

EBA destek merkezi nedir? Eba Destek merkezi nerelerde var? İl İl EBA destek Merkezi nerede var?

A A

24.09.2020 - 21:32 Son Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk EBA destek merkezleri hakkında açıklama yaptı. Birçok insan EBA Destek Merkezlerinin nerede olduğunu araştırıyor. EBA destek merkezi Konya Gaziantep Ankara araştırılıyor.

EBA destek merkezi nedir? Eba Destek merkezi nerelerde var? İl İl EBA destek Merkezi nerede var?

EBA destek merkezi nedir? Eba Destek merkezi nerelerde var? gibi sorular Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. EBA Destek Merkezleri birçok ilde bulunmaktadır. Peki ama İl İl EBA destek Merkezi nerede var?

EBA destek merkezi nedir?

Uzaktan eğitim platformu EBA'da yoğunluklar zaman zaman yaşanmaktadır. Binlerce kullanıcı EBA'ya erişimde sıkıntılar yaşanabilmektedir. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilgili, ''"Bu aslında bizim için olumlu da bir haber. İnanılmaz talep var. Dünyanın çok büyük sitelerinde duraklamalar, aksaklıklar oluyor ve belli zaman sonra bunlar gideriliyor. Bu talebin karşılanması için her türlü tedbiri alıyoruz. Bu anlamda EBA Destek Merkezleri sayısı 8 bin 668 oldu. Akşama kadar 9 bin olur sanırım" dedi. Okuyan Balık Sesli Elektronik Kütüphanesi tanıtım programına katılan Bakan Selçuk programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Selçuk, öğrencilerin aylar sonra ders başı yaptığını belirterek "İlk gün itibarıyla katılım beklediğimizin çok üstündeydi. Bu bizi çok mutlu etti. Bir hafta içinde genel sayılar da gelecek; ama ilk gün ilk izlenimimiz bütün il ve ilçelerden özellikle birinci sınıflardan yüksek bir katılımımız vardı" dedi.