EBA öğrenci girişi | LGS tercih danışmanlığı hizmeti ile öğrenciler EBA'dan destek alacak!

EBA öğrenci girişi | LGS tercih danışmanlığı hizmeti ile öğrenciler EBA'dan destek alacak!

EBA LGS tercih danışmanı kapsamında 13 bine yakın öğretmen tercih döneminde öğrencilere yardım edecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrenci ve velileri tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet ederken tercihlerin 29 Temmuz’da sona ereceğini hatırlattı. İşte EBA lise tercih danışmanlığı hizmeti ile ilgili bazı detaylar…

Lise tercihlerinde danışmanlık yardımı almak isteyen veli ve öğrencilere sevindiren haber Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan gelmişti. Bakan Selçuk tercih sürecinde öğrencilerin ve velilerin dijital platformlar üzerinden danışmanlık hizmeti alabileceklerini ifade etti.

EBA’DAN TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınav, yerel ve pansiyonlu okul yerleştirme sürecine katılacak öğrenciler için 20 Temmuz’dan itibaren Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden online tercih danışmanlığı hizmeti başlatılacağını açıklayarak, ‘Bu hizmet, canlı sınıfların yapıldığı dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilecek.’ dedi.

EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

OKUL MÜDÜRLÜKLERİ ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRECEK

"Kurulan tercih danışmanlığı birimlerimiz öğrencilere EBA üzerinden online tercih danışmanlığı hizmeti verecek. Bu hizmet, canlı sınıfların yapıldığı dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilecek. Rehberlik ve araştırma merkezlerimizde (RAM) kurulan tercih danışmanlığı birimlerimizce de internete erişimi olmayan LGS tercihinde bulunacak öğrencilerimize telefonla tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Öğrencilerimizin 20-29 Temmuz tarihleri arasında tercih danışmanlığı hizmetini ne zaman alacakları konusunda, okul müdürlükleri öğrencilerimizi bilgilendirecek. Öğrencilerimizi ve velilerinizi tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet ediyoruz."

LGS TERCİHİ NASIL YAPILIR? AŞAMA AŞAMA ANLATTI!

13 BİN ÖĞRETMEN GÖREV ALACAK

Bakan Selçuk, tercih danışmanlığı hizmeti için rehber öğretmenlerin görev alacağına değinerek, "Bu süreçte yaklaşık 13 binin üzerinde rehber öğretmenimiz, EBA üzerinden öğrencilerimize online danışmanlık yapacak. Öğretmenlerimiz, EBA üzerinden görev alacakları sınıftaki öğrencilerle iletişime geçecek." diye konuştu.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS