LGS son tekrar programı TRT EBA TV'den canlı izlenecek!

LGS son tekrar programı TRT EBA TV'den canlı izlenecek!

LGS sınavına sayılı günler kala “Son tekrar” programı EBA TV üzerinden canlı olarak izlenebilecek. Örnek soru çözümleri, konu tekrarları ve diğer detayların anlatılacağı programda adaylara son tavsiyeler verilecek. Peki, LGS son tekrar programı ne zaman yayınlanacak?

Türkiye'de ilk Covid-19 vakasının görülmesi üzerine yüz yüze eğitime verilen aranın akabinde kurulan TRT EBA TV'de LGS'ye girecek öğrenciler için sınav öncesi hazırlık programı başlatılıyor. MEB'in resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımla LGS'ye girecek gençler ekran başına çağrıldı.

LGS SON TEKRAR NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sınav öncesi hazırlıkların EBA TV üzerinden gözden geçirileceği program 'LGS Son Tekrar' yayınları bugünden itibaren her gün 14.30'da gerçekleştirilecek. 20 Haziran Cumartesi günü saat 09.30'da 2 oturum şeklinde uygulanacak sınava dair son tekrarın yapılacağı programda konu özetleri, sınav taktikleri ve örnek soru çözümleri yer alacak.

EBA TV NASIL İZLENİR?

TRT EBA TV televizyon üzerinden ya da internetten takip edilebilir. İlkokul, ortaokul ve lise seçeneklerinin bulunduğu sayfa üzerinden istenen TV kanalı seçilerek takip edilebilir.

TRT EBA CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS