Edirne'de sığınmacılar beklemeye devam ediyor

Edirne'de sığınmacılar beklemeye devam ediyor

Sınırı geçme umuduyla Edirne'ye gelen ve kent merkezindeki İlhan Koman Parkı'na kamp kuran yaklaşık 200 Suriyeli sığınmacı polis ekipleri tarafından parktan çıkarıldı.

Yunanistan'a geçmek için Edirne'ye gelen Suriyeli göçmenlerden bir bölümü kent merkezindeki, İlhan Koman Parkı'nda bekliyordu.


Ancak akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış sığınmacılara zor anlar yaşattı. Sığınmacılar şiddetli yağmurdan naylon ve battaniyelerden yaptıkları derme çatma çadırlarla korunmaya çalıştı.


Mülteciler açlık grevine son verdi


Bu sırada, parka polis ekipleri geldi. Ekipler, grubun temsilcileriyle toplantı yaptı.


Polis parktaki sığınmacılardan isteyenlerin araçlarla İstanbul'a gönderileceğini, kalmak isteyenlerin ise diğer sığınmacıların kaldığı Sarayiçi'ndeki alana götürüleceklerini belirtti.


Polis birçok aileyi ikna ederek İstanbul'a giden otobüslere bindirdi. Ancak bazıları parktan ayrılmak istemedi. Bunun üzerine, ekipler gruba müdahale etti. Bazı Suriyeliler zorla otobüslere bindirildi.


Avrupa'ya gitmek isteyen Suriyeliler TEM'de Edirne'ye doğru yürüyüyor


Arbede sırasında ağlayan çocukları polis ekipleri sakinleştirdi. Yaklaşık 2 saat süren ikna çabalarının ardından son 1 haftadır İlhan Koman Parkı'ndaki çadırlarda kalan 200 kadar Suriyeli sığınmacı İstanbul'a kentten ayrılmak istemeyenler ise Sarayiçi'ndeki kampa götürüldü.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS