Edremit'te 3 liraya dert dinlediler, çevredekiler kuyruk oldu

Edremit'te 3 liraya dert dinlediler, çevredekiler kuyruk oldu

Balıkesir Edremit'te iki üniversite öğrencisi meydana oturup, "derdinizi dinleyeceğiz" dedi, çevrede bulunanlar emeklisinden öğrencisine etraflarını kuşatıp sıraya girdi. 3 liraya dert dinleyen üniversiteliler İrem Tabaklar ve Gökçen Kurter'i 2 saat sonra polis uzaklaştırınca sırada bekleyenler hayal kırıklığına uğradı.

Balıkesir Edremit'te ikisi de 20 yaşında olan üniversite öğrencileri İrem Tabaklar ve Gökçen Kurter, Cumhuriyet Meydanı'nda 3 TL'ye dert dinledi. İki genç kız, yaklaşık 2 saat sonra polis tarafından meydandan uzaklaştırıldı. Hala sırada bekleyen bir grup genç, dertlerini anlatamadan ayrılmak zorunda kaldı.


Nüfus cüzdanınızı kaybettiyseniz yandınız!


Meydandaki kalabalık, Balıkesir Üniversitesi Altınoluk Meslek Yüksekokulunda öğrenci olan İrem Tabaklar ve Gökçen Kurter'e dertlerini anlatabilmek için sıraya girdi. Dertlerini dinletmek için 3 liralık fiyatı çok bularak, "Uşak'ta benzer uygulama 1 lira" diyenlere, Tabaklar ve Gökçeler, "Burası turistik yer. Hem de dertler daha çok" yanıtını verdi.


Edremit'te silahlı saldırı: 1 ölü


Derdi çok olanlar ise iki öğrenciye de para verip, kendisine adeta grup terapisi yaptırdı.


İnsanlarla konuşmayı ve dinlemeyi çok sevdiğini söyleyen Gökçen Kurter, "Uşak'ta yapıldığını görmüştük. Zaten aklımızda da vardı. İnsanlar ile sohbet etmeyi de çok seviyoruz. Bir açıdan da 'sosyal deney olsun' dedik. İnsanların tepkisini falan merak ettik. Genel olarak maddi sıkıntıları olduğunu gördük insanların. Öğrencilerin ise genel olarak dersleri. YGS, sınav stresi. Çocukları olanların, onların gelecek endişesi. Ben bunu hobi haline getirdim. Dinleyerek sıkıntımı da atıyorum" dedi.


Edremit'te orman yangını!


Üniversiteli İrem Tabaklar ise "Dertler paylaştıkça azalır. Biz de dert dinleyerek Edremit'te yaşanların bu sıkıntılarını paylaşmayı istedik" diye konuştu.


"Dert dinlenir 3 TL" yazılı dövizle meydanda bekleyen üniversiteli iki genç kız, bir süre sonra polisler tarafından meydandan uzaklaştırıldı. Sırada bekleyen bazı gençler, polisin iki genç kızı uzaklaştırması üzerine dertledrini anlatamadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS