EGM personel alımı yapacak! Başvuru yapacaklar dikkat

EGM personel alımı yapacak! Başvuru yapacaklar dikkat

EGM personel alımı yapacak ve bu kapsamda 23 personel göreve başlayacak. Belirlenen illerde aşçı olarak görevlendirilecek personeller için başvurular 9 Ocak'tan bu yana devam ediyor. Peki EGM personel alımı başvuruları ne zaman sona eriyor? İşte detaylar...

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM0) personel alımı yapacağını duyurdu. 2017 EGM personel alımı kapsamında farklı illerde görevlendirilecek ve aşçı olarak çalışacak personelleri bünyesine katacak. EGM personel alımları vatandaşların en çok ilgi gösterdiği alanlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bu ilana da ilgi oldukça fazla. Başvuruda bulunacakların belirlenen süreyi geçirmemeleri gerekiyor.


BAŞVURULAR NE ZAMAN BİTİYOR?


EGM personel alımı kapsamında 23 personel göreve başlayacak ve Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Rize, Şırnak ve Tunceli illerinde istihdam edilecek. Başvuruda bulunacakların en az lise mezunu olmaları gerekiyor. 9 Ocak'ta başlayan başvuru işlemleri 13 Ocak Cuma günü sona erecek.


ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR


a.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,


b. Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK -1'de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak (Aşçılık, Mutfak, Yiyecek İçecek gibi Ortaöğretim'in ilgili bölümlerinden mezun olmak)


c.Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak,(Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)


d.Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak,(Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)


e.Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uy gulamalı sınavda başarılı olmak


BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?


EGM başvuru işlemlerini adaylar bizzat yapacaklar. Başvurmak isteyenlerin yanlarında kimlik belgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ayda çekilmiş), istenilen eğitim türüne ait diploma belgesi aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti ve KPSS sonuç belgesinin aslını bulundurmaları gerekiyor. Bu belgelerle birlikte bulunduğunuz ilin Emniyet Genel Müdürlüğü'ne şahsen başvurmanız gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS