hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ÖSYM EKPSS soruları, cevapları yayınlandı! ÖSYM EKPSS 2022 sonuçları ne zaman açıklanacak?

  ÖSYM EKPSS soruları, cevapları yayınlandı ÖSYM EKPSS 2022 sonuçları ne zaman açıklanacak
  expand

  EKPSS 2022 soruları ve cevap anahtarı sınava katılan adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. ÖSYM Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili açıklamasını kısa süre içerisinde yapacak. Peki, EKPSS soruları, cevapları ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  24 Nisan 2022 Pazar günü gerçekleştirilen EKPSS sınavında adaylar sorumlu oldukları alandan soruları yanıtladılar. Sınavın sona ermesinin ardından sorular ve cevaplar beklenmeye başlandı.

  EKPSS 2022 SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

  Sorular ve cevap anahtarı yayınlandı. ÖSYM'den yapılan açıklamada " 24 Nisan 2022 tarihinde uygulanan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavının (2022-EKPSS) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

  Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 24 Nisan 2022 tarihinde saat 14.15'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

  Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz." denildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SORULARIN YÜZDE 10'U İÇİN TIKLAYINIZ...

  ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ...

  ÖSYM EKPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ÖSYM’nin 2022 sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre EKPSS sonuçları 20 Mayıs 2022 tarihinde erişime açılacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow