El Kaide'nin sinagog saldırılarının kurbanları anıldı

El Kaide terör örgütünün İstanbul'da Neve Şalom ve Beth İsrail sinagoglarına bombalı araçlarla düzenlediği ikiz saldırılarda yaşamını yitiren 28 kişi, Şişhane'deki Barış Anıtı önünde anıldı.El Kaide terör örgütünün 14 yıl önce Neve Şalom ve Beth İsrail sinagoglarına bombalı araçlarla düzenlediği saldırılarda yaşamını yitiren 28 kişi, Şişhane'deki Barış Anıtı önünde düzenlenen tören ve saldırının gerçekleştiği yere düzenlenen yürüyüşle anıldı.

Saldırının 14'üncü yıl dönümünde saat 09.23'te Şişhane'deki Barış Anıtı önünde gerçekleştirilen törene, Yağbasan Köylüleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri,  terör saldırısında hayatını kaybeden Murat Şahin'in annesi Nergis Şahin, babası Ali Şahin, eşi ve çocukları ile çok sayıda hemşehrisi katıldı.

Hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu. 

Konuşmaların yapılmasının ardından anmaya katılanlar, "Terörü Lanetliyoruz Unutmadık Unutturmayacağız" yazılı pankart açarak bombalı saldırıda hayatını kaybeden Murat Şahin'in iş yerine kadar yürüyüp kırmızı karanfil bıraktı. Tören nedeniyle polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS