hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ela Bayraktar hayatını kaybetti! Ela ve Ufuk Bayraktar kimdir? Doktor Ufuk Bayraktar eşimin son sözü ''Bir kahve yapsak mı?'' oldu!

  Ela Bayraktar hayatını kaybetti Ela ve Ufuk Bayraktar kimdir Doktor Ufuk Bayraktar eşimin son sözü Bir kahve yapsak mı oldu
  expand

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki depremden sonra 10 ilde büyük hasarlar meydana gelmişti. Arama Kurtarma çalışmaları devam ederken en çok etkilenen iller arasında ise Hatay yer alıyordu. Doktor Ufuk Bayraktar'ın eşi Ela Bayraktar Hatay'daki depremde eşini kaybetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Enkazdan 25 saat sonra sağ çıkarılan Ufuk Bayraktar, eşini kaybettiği, kabus dolu anlardan şu sözlerle bahsetti: Güzel anılardan konuşuyorduk. Eşimin son sözü 'Bir kahve mi yapsak acaba' oldu. Ondan sonra çığlığını duyabildim… İşte Ela Bayraktar ve Ufuk Bayraktar hakkında bilgiler...

  Ela Bayraktar kimdir? 

  Hatay'da yıkılan Derya Apartmanı'nın zemin katında oturan Hatay 112 Acil Komutanı Merkezi'nde görevli Dr. Ufuk Bayraktar ve eşi Ela Bayraktar, enkaz altında kaldı.Dr. Bayraktar, arama-kurtarma ekipleri tarafından 25 saat sonra sağ çıkarılırken eşi Ela Bayraktar'ın ise cansız bedenine ulaşıldı. Vücudunda çok sayıda kırık olan Bayraktar, Hatay'daki hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından Adana'da özel bir hastaneye sevk edildi.

  Adana'da ameliyata alınan Bayraktar, daha sonra servise alındı. Yaşadığı acıyı tarif etmekte zorlandığını söyleyen Bayraktar yaşadığı acıyı anlattı.

  Deprem anını çok net hatırladığını söyleyen Ufuk Bayraktar, eşiyle o sırada uyanık olduklarını ve sohbet ettiklerini söyledi. Depremin başlamasıyla eşiyle çök kapan yaptıklarını dile getiren Bayraktar, "Sonrasında binanın yıkıldığını hissettim. Bilincimi hiç kaybetmedim ama zaman algım gitti. Ben yaklaşık 16 saat sonra çıkarıldığımı sanıyordum ama 25'inci saatte kurtarılmışım. Enkaz altındayken acısız şekilde ölmeyi diledim. Yardım sesi geldiğinde kulaklarıma inanamadım.''dedi. 
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow