Elazığ’da okullar tatil ilan edilecek mi? Bakan Selçuk açıkladı!

Elazığ’da okullar tatil ilan edilecek mi? Bakan Selçuk açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Elazığ’da eğitime ara verilecek mi?” sorusunu katıldığı bir TV programında yanıtladı. Bakan Selçuk gerekli incelemelerin yapılmasının ardından karar verileceğini belirtmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bugün yaptığı açıklamada ise Elazığ'da yarı yıl tatilinin uzadığı bilgisi paylaşıldı.

Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından bölgede hasar tespit çalışmaları başlatılmıştı. Elazığ’ın yanı sıra Malatya ve diğer yakın bölgeleri de etkileyen deprem sonrasında eğitime ara verilip verilmeyeceği merak konusu oldu.


“Gerekli raporlar ortaya çıkınca açıklama yapılacak”


Konuyla ilgili detayları katıldığı bir programda aktaran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Şimdiden ertelenecek diye bir şey söylemek doğru değil. Bu uzmanlık işi. Gerekli raporlar ortaya çıkınca Valilik gerekli açıklamayı yapacaktır” ifadelerini kullandı.


Süleyman Soylu duyurdu: Elazığ'da yarı yıl tatili uzadı!


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Elazığ'da yarı yıl tatilinin uzatıldığını duyurdu. Bakan Soylu'nun açıklaması şöyle; Elazığ'ın tamamında, Malatya'nın Doğanyol, Pütürge, Kale ve Battalgazi ilçelerinde okullar 10 Şubat'ta açılacak. Yarıyıl tatili devam eden Fırat Üniversitesi'nin de 17 Şubat'ta açılması uygun görüldü. 200 civarı okuldan 10'u hasarlı ve yıkılacak. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS