Elazığ’da okullar tatil mi? Deprem sonrası yeni açıklama geldi!

Elazığ’da okullar tatil mi? Deprem sonrası yeni açıklama geldi!

Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik deprem sonrası bölgede hasar gören okulların onarım çalışmaları başlanmış ve eğitime 1 hafta ara verilmişti. Ardından yapılan değerlendirmede tatil 17 Şubat’a kadar uzatılmıştı. Bugün yapılan son bilgilendirmede ise Elazığ’da okullardaki tatilin 24 Şubat’a kadar uzatıldığı bilgisi paylaşıldı.

Elazığ’da okullar tatil mi?” sorusunun yanıtı deprem bölgesinde eğitim ve öğrenimini sürdüren öğrenciler tarafından sıklıkla araştırılıyor. Geçtiğimiz haftalarda bölgede yaşanan şiddetli deprem sonrası bazı okullar hasar almış ve il genelinde okulların açılış tarihi 1 hafta ertelenmişti.


Çalışmaların devam etmesinin ardından yapılan ikinci değerlendirmede tatil süresi 1 hafta daha uzatılmış ve Elazığ’da okulların açılışı 17 Şubat’a ertelenmişti.


Bugün yapılan son dakika açıklamasında ise il genelinde okulların 24 Şubat’ta açılacağı bilgisi paylaşıldı. Böylelikle Elazığ’daki eğitim öğretime verilen ara 1 hafta daha uzatılmış oldu.


24 ŞUBAT’TA DERS BAŞI YAPILACAK


Bölgede eğitim gören öğrenciler 24 Şubat 2020 tarihinde yeniden ders başı yapacaklar. Tarihin yeniden ertelenmemesi durumunda öğrenciler 24 Şubat 2020 Pazartesi günü eğitim öğretime kaldığı yerden devam edecekler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS