"Ellerinde belge yok, su zararlı diyorlar"

"Ellerinde belge yok, su zararlı diyorlar"

"Ellerinde belge yok, su zararlı diyorlar"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'ya Kızılırmak suyunun verilmesiyle ilgili "Ellerinde bir tahlil, bir rapor, bir belge yok. Ha bire suyun zararlı olduğunu söylüyorlar" dedi.

Belediye Başkanı Gökçek, gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.
 
Gökçek, Ankara'ya Kızılırmak'tan getirilen suyun, "İçilmez ve kirli olduğunu söyleyen bazı siyasi partilerin, belediye başkanlarının ve meslek odalarının, suyun 21 gün önce getirildiğini duyunca söylemlerinin ellerinde kaldığını, bu nedenle yeni iftira kampanyalarına başladıklarını" savundu.
 
Melih Gökçek, "Ellerinde bir tahlil, bir rapor, bir belge yok. Ha bire suyun zararlı olduğunu söylüyorlar. Yani bir bilimadamı getirip de bu gerçekleri, belgeleri ortaya koyamayıp da lafla koyanlara gülüp geçmek lazım. Bizim elimizde sayısız raporumuz var" dedi.
 
Bir gazetecinin, "Kızılırmak suyunun verilmesine yürütmeyi durdurma yönünde dava açıldığını" söylemesi üzerine Gökçek, "Neyin davası? Ankara susuz mu kalacak? Ne demiştim ben, 'Su verildiğinde hastalık görüleceğini söyleyecekler' demedim mi? Nerede hastalık görülmüş? 21 gün neredeydiler" dedi.