Son Dakika

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek 2019? Bakan açıkladı!

A A

25.05.2019 - 11:05 Son Güncelleme:

Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin yatırılacağı tarihi açıkladı. Peki, emekliye ödenecek bayram ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak?

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek 2019? Bakan açıkladı!

Emekli bayram ikramiyeleri ile ilgili beklenen haberi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk verdi. Yaklaşık 12 milyon emekliyi ilgilendiren açıklamada ikramiyelerin ödeneceği tarih duyuruldu. Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 31 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı.

TOPLAMDA NE KADAR İKRAMİYE ÖDENECEK?

31 Mayıs 2019 Cuma günü hesaplara yatırılacak olan ikramiye tutarının toplamda 10.7 milyar lira olduğunu belirten Bakan Selçuk, Emekli Sandığı emeklilerinin maaşlarının ise 1,2 ve 3 Haziran’da yatacağını ifade etti.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Emekli Bayram ikramiyesi 2018 yılında 1000 (bin) lira olarak belirlenmişti. Henüz yeni rakamla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Herhangi bir değişikliğe gidilmemesi halinde bu yıl da ikramiyenin bin (1000) TL olması bekleniyor.