Haberler... Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2019?

Haberler... Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2019?

Emekli bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih geçtiğimiz günlerde Bakan Selçuk tarafından açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği ifade edildi. Peki, Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri hangi tarihte yatacak?

Emekli bayram ikramiyeleri ile ilgili müjdeli haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Yaklaşık 12 milyon emeklinin merakla beklediği tarihi paylaşan Bakan Selçuk, Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 31 Mayıs 2019 Cuma günü ödeneceğini açıkladı.


TOPLAMDA NE KADAR İKRAMİYE ÖDENECEK?


31 Mayıs 2019 Cuma günü hesaplara yatırılacak olan ikramiye tutarının toplamda 10.7 milyar lira olduğunu belirten Bakan Selçuk, Emekli Sandığı emeklilerinin maaşlarının ise 1,2 ve 3 Haziran’da yatacağını ifade etti.


EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?


Emekli Bayram ikramiyesi 2018 yılında 1000 (bin) lira olarak belirlenmişti. Henüz yeni rakamla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Herhangi bir değişikliğe gidilmemesi halinde bu yıl da ikramiyenin bin (1000) TL olması bekleniyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS