Emeklilere Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Emeklilere Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Emeklilere Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Bayram ikramiyeleri önümüzdeki günlerde emeklilerin hesaplarına yatacak. İkramiyelerin ödenmesiyle birlikte emekliler bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Emekli bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin merakla beklediği haberi açıkladı.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kurban Bayramı dolayısıyla 12 milyonu aşkın emekliye bayram ikramiyesi ödeneceğini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Emeklilerimize bayram ikramiyelerini 8 ve 9 Ağustos'ta ödeyeceğiz. İkramiyeler SSK kapsamında olanlara 8 Ağustos, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında olanlara ise 9 Ağustos'ta ödenecek. 12 milyon 142 bin kişiye ödenecek toplam ikramiye miktarı yaklaşık 10 milyar 800 milyon lira olacak."

Selçuk, emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.