Emniyet kaynakları, Sancak'ın faillerinin yakalandığını doğrulamadı

Emniyet kaynakları, Sancak'ın faillerinin yakalandığını doğrulamadı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'a yapılan saldırının faillerinin bulunduğunu birkaç kez dile getirdi. Ancak, Emniyet kaynakları, faillerin tespit edildiğini ancak şu ana yakalanan olmadığını belirtti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, önce Kanal 7 canlı yayınında, "Hangi gazete neyi yazarsa yazsın, Ahmet Hakan olayının failleri de bulundu, Murat Sancak'ın sorumluları da yakalandı" sözleriyle ardından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede, Ahmet Hakan'a yapılan saldırının faillerinin bulunduğunu, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'a düzenlenen silahlı saldırının faillerinin ise yakalandığını açıkladı.


Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu görüşmesi sona erdi


Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'a 20 Ağustos günü yapılan silahlı saldırının üzerinden neredeyse iki ay geçti. Türkiye olayın faillerini merak ediyordu.


CHP lideri Kılıçdaroğlu Başbakan Davutoğlu'na, Sancak'ın yara almadan kurtulduğu olayı sordu; aldığı yanıt önemliydi. Kılıçdaroğlu, "Kimdir diye sorduk, 'failleri yakalandı' dedi. Biz de merak ediyoruz" dedi.


Başbakan son olarak NTV canlı yayınında gelen ısrarlı sorulara da benzer bir yanıt verdi.


Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sancak'a silahlı saldırı


Açıklamalar bu yönde ama CNN TÜRK'ün ulaştığı emniyet kaynakları sorusturmayı İstanbul Terörle Mücadele Şubesinin yürüttüğünü, faillerin tespit edildiğini ancak şu ana kadar yakalanan kimse olmadığını belirtiyor.


Başbakan Davutoğlu yine aynı yayında Kılıçdaroğlu'nun, görüşmelerinde konuştukları konuları kamuoyuna açıklamasından duyduğu rahatsızlığı da dile getirdi, "sükut-u hayal yaşadım" ifadesini kullandı. Davutoğlu, "Esas beni üzen husus terör saldırısıyla ilgili olamayan konuları orada gündeme getirmiş olmasına rağmen, 'Bunların yeri burası değil' diyebilirdim. Ama beraber olduğumuz için bunları paylaştım" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS