Emniyette terfi sınavı, sorular hukuk ve insan haklarından

Emniyette terfi sınavı, sorular hukuk ve insan haklarından

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde terfi etmeye hak kazanan emniyet mensupları için yazılı sınav yapılıyor. Komiser, başkomiser ve emniyet müdürlerinin girdiği sınavlarda polis şeflerine, hukuk, insan hakları ve genel kültür soruları yöneltiliyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü'nde başlayan sınav döneminin ikinci gününde A ve B grubu komiser yardımcıları, A ve B grubu başkomiserler ile 4. sınıf emniyet müdürleri yazılı sınava girdi. Ankara'da Polis Akademisi Gölbaşı Yerleşkesi'nde yapılan yazılı sınav saat 10.00'da başladı.


Ali İsmail Korkmaz davasında gerekçeli karar açıklandı


Öcalan eyleminde gaz kapsülü yüzüne isabet etti


Yaklaşık 1 saat süren sınav süresince emniyet mensupları, kendilerine Polis Meslek Mevzuatı, Ceza Muhakemesi ve Ceza Hukuku, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku ve İdari Yargı, Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi, İnsan Hakları ile Genel Kültür branşlarında yöneltilen 40 soruyu yanıtladı.


Berkin Elvan soruşturmasında 'poliste sahtecilik' iddiası


11 üniversite öğrencisinden işkence şikayeti


Komiser Yardımcılarından 3. sınıf emniyet müdürlerine kadar bir üst rütbeye terfi etmek için gerekli şartları taşıyan 7 bin 918 emniyet mensubu için sınav takvimi dün yapılan yazılı sınavla başlamıştı. Dün gerçekleştirilen sınavlara 3. sınıf emniyet müdürleri, emniyet amirleri, A ve B grubu komiserler katılmıştı.


Berkin Elvan anmasında 'Akrep' aracı ezdi


Ahmet Koca'ya işkence yapan polislere 1 yıl 8 ay ceza


Emniyet mensupları yazılı sınavların ardından 25-29 Haziran arasında sözlü sınavlara alınacak. Yazılı sınavlar Ankara başta olmak üzere Türkiye genelinde il merkezlerinde gerçekleştirilirken, mülakatlar sadece Ankara'da yapılacak.


Trafik polisinden sürücüye sağ kroşe!


Yazılı ve sözlü sınavlarda aldıkları puanların ortalaması 100 üzerinden 50 olan adaylar, 2-8 Temmuz arasında akıllı sınıflarda interaktif olarak yöneticilikle ilgili hizmet içi eğitim alacak.


Gezi sanığı polisten 'kızlı-erkekli içki içiyorlar' savunması


Eğitimin ardından 10-12 Temmuz'da yapılacak sınavda da başarılı olan emniyet mensupları arasından bir üst rütbeye terfi ettirilecek olanlar Kurul kararıyla belirlenecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS