Emniyetten Nevruz genelgesi

Emniyetten Nevruz genelgesi

Emniyet Genel Müdürlüğü, terör örgütleri tarafından Nevruz kutlamaları sırasında gerçekleştirilebilecek muhtemel eylem ve saldırılara karşı alınacak tedbirleri içeren genelgeyi il emniyet müdürlüklerine gönderdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Nevruz uyarısı yaptığı genelgede, "Devlet büyükleriyle siyasi parti temsilcileri başta olmak üzere terör örgütlerinin hedefi olabilecek kişi ve yerlerle ilgili en üst seviyede tedbir alınacak" denildi.


Genelgede, barışçıl etkinliklerin terör örgütlerinin propagandasına dönüşme-mesi amacıyla etkinlikler öncesi kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla irtibata geçilerek kurumlar arası koordinasyonun sağlanması da istendi.


Genelgede son olarak da, "Üniversitelerde düzenlenecek nevruz etkinliklerinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında meydana gelebilecek olayları önlemeye yönelik tedbirler alınacak" denildi.


İşte alınacak tedbirlerin tümü:


"- Asayiş birimlerince özellikle nevruz günü başta olmak üzere güvenlik açısından önemli olan binaların çevresinde sivil ve resmi devriye hizmetleri artırılacak, şüpheli şahıslara el yapımı patlayıcı, molotofkokteyli ve havai fişekli saldırılara karşı duyarlı olunacak.
- Etkinlik öncesinde asayiş ve trafik ekiplerince gayrimuayyen saatlerde rutine dönüştürülmeden, şüpheli şahıslar ve araçlar üzerinde denetimler yapılacak.
- Üniversitelerde nevruz etkinlikleri ve bahar şenliklerinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında meydana gelebilecek olayları önlemeye yönelik tedbirler alınacak.
- Hassas noktaların bulunduğu sokakların giriş ve çıkışlarındaki kameraların çalışır vaziyette tutulması için gerekli çalışmalar yapılacak, ihtiyaç duyulan yerlere ilave kamera sistemleri kurulacak."
Ayrıca, etkinliklerde görev alacak personelin tam teçhizatlı şekilde hazır olması, göreve toplu ve ferdi gidiş-gelişlerde can güvenliklerine dikkat etmeleri gerektiği vurgulandı.


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS