ePttAVM’de yer alan e-Tanzim uygulamasında kargo ücreti alınıyor mu?

ePttAVM’de yer alan e-Tanzim uygulamasında kargo ücreti alınıyor mu?

Tanzim satış uygulamasının internet üzerinden yapıldığı e-tanzim bir süredir vatandaşlar tarafından kullanılmaya devam ediyor. Sebze ve meyve fiyatlarındaki durumu kontrol altına alabilmek için başlatılan tanzim satışlar kısa sürede büyük ilgili görmüştü. Peki, tanzim satışlardan internet ortamı üzerinden faydalanmak isteyenler kargo ücreti ödüyor mu?

e-Tanzim satışlar bazı illerde kullanılmaya başlandı. Tanzim satışlarda yer alan indirimlerin aynılarının uygulandığı satışlar vatandaşların uygun fiyatlardan sebze ve meyve satın almasını sağlıyor. Peki, kargo ücreti eklendiğinde ürünlerin kilogram fiyatı ne kadara geliyor?

E-TANZİM KARGO ÜCRETİ NE KADAR?

e-Tanzim uygulamasında 3 kilogramlık bir ürüne 4.10 TL’lik kargo ücreti alınıyor. Örnek olarak 3 kilogram domates alan bir kişi 9 TL domates ücreti 4,10 TL de kargo ücreti olmak üzere toplamda 13,10 TL ödemiş oluyor. Bu şekilde domatesin kilogram fiyatı 4,36 TL’ye gelmiş oluyor.

Ancak benzer ürünlerden toplu alındığı takdirde kargo ücreti de uygun fiyata geliyor. Örnek olarak 3 kilogram patates ve 3 kilogram salatalık alan bir kişi 6 kilogramlık bu ürünler için toplamda 4.90 TL kargo ücreti ödüyor. Bu da ürünün kilogram fiyatına 81 kuruş eklenmesi anlamına geliyor. Yani ürünler yine birçok satış noktasından daha uygun halde kullanıcıya ulaşıyor.

Bu nedenle e-Tanzim uygulamasından yararlanmak isteyen kişiler ne kadar çok ürün alırsa aslında o kadar uygun fiyata almış oluyor.

KAPIDA ÖDEME VAR MI?

ePttAVM’den yapılan satışlarda kapıda ödeme özelliğinin bulunmaması nedeniyle bu fırsattan yararlanmak isteyen kişilerin kartlı ödeme yöntemi kullanması gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS