Erdoğan Antalya'da konuştu

Erdoğan Antalya'da konuştu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı proje ile ilgili olarak, “Ana muhalefetin başındaki zat. Dil bilgisinde gelecek zaman kipi var ya, onunla konuşuyor. Söylediklerine inanıyor musunuz? Cek-cak, cek-cak. Başbakanlığımız döneminde yaptıklarımızı anlatıyoruz” dedi. Partilerin kendisini şikayet etmesine de değinen Erdoğan, “Adana’da da yine aynı şekilde müracaat etmişler. Vali beye dedim ki, ‘Bak, geleceğim, ben orada konuşacağım çünkü ben cumhurun başkanıyım, halkımın başkanıyım” diye konuştu.

Toplam yatırım bedeli 376 milyon lira olan 32 tesisin açılışını yaptığını söyleyerek Antalya’ya yapılan yatırımları anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:


“Bu ana muhalefet, raylı sistemlere her zaman karşı çıkmıştır. Yine karşı çıkarlar. Bunlar rayı gördükleri zaman bir şey sanıyorlar. Bunlar, raylı sistemden, hafif raylı sistemden, metrodan anlamazlar. Biz 12 yılda bin 250 kilometre hızlı tren, 17 bin 600 kilometre bölünmüş yol yaptık.


4 YIL İSTİYORDU


‘Yüzyılın projesi’ diye, proje açıkladılar. Bula bula bizim Kanal İstanbul projemizi bulmuşlar. Madem heveslendin proje yapacaksın, ekipler kur, çalıştır. Ciddiye almıyorlar. Onları da millet ciddiye almıyor. 6 yıl SSK’da genel müdürlük yaptı. Emekliler bilir o kuyrukları. Asgari ücret zaten açık arttırmaya çıktı. ‘Bu proje ile 20 yıl sonra işsizlik yüzde 5’e düşecek’ diyor. ‘Bana 4 yıl verin işsizliği bitireyim’ diyordu. Akşam başka, sabah başka, ne dediğinden habersiz. Biz onların hayal dahi edemedikleri işleri büyük oranda tamamlamış durumdayız. Hesap uzmanıymış. Kar eden SSK’yı 6 yılda nasıl batırdığını millet çok iyi biliyor. Maliye bakanıma ‘Çık ona bir konuş’ dedim. ‘Cumhurbaşkanım söyledim ama gelmiyor’ dedi.


CUMHURUN BAŞKANIYIM


CHP, MHP, bölücü örgütün güdümündeki parti, ‘Cumhurbaşkanı meydanlara inmesin’ diye beni YSK’ya şikayet ediyor, ret. Adana’da da yine aynı şekilde müracaat etmişler. Vali Bey’e, ‘Bak, geleceğim, ben orada konuşacağım çünkü ben cumhurun başkanıyım, halkımın başkanıyım’ dedim. Halkımla benim arama girmeye kimsenin gücü yetmez. 7 Haziran’da bölücü terör örgütünün arkasında olduğu bölücü zihniyete gereken dersi vereceğinize inanyorum. Çünkü bunlar asla millete hizmet etmeyecek. Diyanet İşleri Başkanlığımızın bastırdığı Kürtçe Kuran-ı Kerim’i gösteriyorum. Onların başındaki eş başkan, ‘Bir tane basıldı’ diyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 10 bin tane basıp bölgede dağıtmış. Bunlar Diyanet’i kaldıracaklarını söylüyorlar. Benim dindar Kürt kardeşlerim bunlara hesabı vermeli.


BÜTÜN PARTİLER BİRLEŞTİ


Bütün partiler, bir partiye karşı birleşmiş. Ana muhalefet, bölücü örgütün güdümündeki partiye oy istiyor. MHP, bölücü örgütün arkasında olduğu parti meclise giremezse ‘Erken seçime gidilir’ diyor. Bölücü örgüt gerektiğinde silahta kullanarak bölge halkına oy vermesi için baskı yapıyor. Doğan Medyası, bu partinin eş başkanını yere göğe sığdıramıyor, Ermeni lobisi, Pensilvanya, bu nasıl bir oyundur. Eski Türkiye ittifakı tüm gücünü bölücü örgütün güdümündeki partiye seferber etmiş durumda.”


AKAYDIN’I HEDEF ALDI


CHP’li eski Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ı da hedef alan Erdoğan, şunları söyledi:


“Bu şehir, geçmişte nice vaatlerle iş başına gelenler tarafından kandırıldı. ‘100 bin istihdam, her şey bedava olacak’ dediler. Bu vaatlerle işbaşına geldiler. Antalya’nın 5 yılı kayboldu. Geriye bira festivali, ölü yakma projesi kaldı. Antalyalılar’ın o dönem ağzında bir türkü vardı, ‘Çay benim, çeşme benim, aman derdimi deşme benim’. Sonra emaneti yeniden ehline teslim etti. Bu dertten kurtuldu.”


BAKANLARLA GELDİ


Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Antalya’da Kepez Arena önünde yapılan toplu açılış töreninde eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfü Elvan eşlik etti. Törende Erdoğan’dan önce kürsüye çıkan Türel ve Antalya Milletvekili olan Çavuşoğlu, kente yapılan yatırımları anlattı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS