Erdoğan Bayraktar memleketine 30 milyon liraya cami yaptırıyor

17-25 Aralık operasyonlarından sonra istifa eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar memleketine cami yaptırıyor. 30 milyon liraya mal olması planlanan caminin Hindistan'daki ünlü Tac Mahal'i andıracağı belirtiliyor.Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, memleketi Trabzon’un Moloz bölgesinde cami yaptıracak. Yaklaşık 20 kişi kapasiteli olacak caminin inşası için Bayraktar, Trabzon Alemdar Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ni kurdu ve Onursal Başkanı oldu.
Sözcü’den deniz Ayhan’ın haberine göre cami, Hindistan’daki ünlü Tac Mahal’i andıracak.

Bayraktar, kafasındaki cami projesini 2012 yılında “En büyük hayalim” diyerek anlatmıştı. 6 sene sonra bu hayalini gerçekleştirmek için kolları sıvadı.
Camide, açık ve kapalı otopark, piknik ve spor alanları, kaykay pisti, trafik eğitim parkuru, go-kart pisti, çocuk oyun alanları, zemin satranç alanı, Trabzon Bazaar adlı alışveriş alanı, süs havuzları, saat kulesi, çay bahçeleri, restoran, kafeterya ve 1461 Şehitleri Müzesi de yer alacak. Caminin 2019 yılında tamamlanması bekleniyor.
Dernek başkanı: kamu kaynağı kullanılmayacak
Dernek Başkanı İrfan Altıner, projeye ilişkin şu bilgileri verdi: “Biz burada sadece cami değil muhteşem bir alan yaratıyoruz” derken, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, caminin maliyetinin 30 milyon lira civarında olacağını söyledi. Kamu kaynaklarından harcama yapılmayacağını belirten Gümrükçüoğlu, “Trabzon’da İskenderpaşa ve Mehmet Akif Ersoy Camileri var. Ancak yoğun katılım olan cenaze, mevlid gibi törenlerde sıkışıklığa yol açmayacak, park sorunu olmayacak, çok yönlü hizmet verecek, sembol bir camiye de ihtiyaç var” dedi.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS