Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda bazı akademisyenleri ağırladı

Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda bazı akademisyenleri ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sert tepki gösterdiği akademisyenlerin bildirisinin yankıları sürerken bugün, bazı akademisyen, gazeteci ve yazarları Beştepe Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda ağırladı. Buluşmaya, Halil Berktay, Mehmet Öz, Erol Göka gibi akademisyenlerin yanı sıra, Mehmet Barlas, Oral Çalışlar, Hilal Kaplan gibi isimler katıldı.

Barış için Akademisyenler İnisiyatifi'nin "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine çok sert ifadelerle tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu akademisyenleri, son olarak "Kendine aydın, akademisyen diyen lümpen" sözleriyle hedef almıştı. YÖK Başkanı Yekta Saraç'la da görüşerek bu akademisyenler hakkında rapor alan Erdoğan, bugün ise Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda bazı akademisyen, gazeteci ve yazarları ağırladı.


Erdoğan: 'İstedikleri kadar debelensinler'


Cumhurbaşkanlığı Sofrası, saat 13.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirildi. Yemekte, IŞİD ve PKK başta olmak üzere, terör örgütleriyle mücadele ve son terör saldırıları değerlendirildi. Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda ayrıca, kamu güvenliği ile özgürlükler arasında dengenin korunması ile Suriye'deki savaş ortamının etkileri, terörle mücadele çerçevesinde Türkiye'nin aldığı tedbirler üzerinde duruldu.


Erdoğan YÖK'ten akademisyenler hakkında bilgi aldı


Yemeğe şu isimler katıldı: Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Berktay, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Öz, Kemerburgaz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağrı Erhan, Güvenlik Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Yılmaz Çolak, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Sözüer, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Akgün, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nihat Ali Özcan, Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selman Öğüt, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) İstanbul Genel Koordinatörü Doç. Dr. Fahrettin Altun, Yenişafak Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Erol Göka, Sabah Gazetesi Yazarı Mehmet Barlas, Radikal Gazetesi Yazarı Oral Çalışlar, Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan ve Star Gazetesi Yazarı Orhan Miroğlu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS