Erdoğan HDP'ye bombalı saldırılarla ilgili konuştu

Erdoğan HDP'ye bombalı saldırılarla ilgili konuştu

Resmi temaslarda bulunmak üzere Bosna Herkes'te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan HDP'ye düzenlenen bombalı saldırılarla ilgili ilk kez konuştu.

Erdoğan "Şu anda İçişleri Bakanlığı bir kişiyi zanlı olarak tespit etmiş durumda. Bu sürecin başından itibaren sıkıntısı olmayan sükûnet içerisinde suhulet içerisinde bir seçim kampanyasının yürütülmesi çağrısını ben de hükümet de yaptı. Fakat ne ilginçtir ki örneğin Van'da bilbordlara, duraklara musluklardan kan akan resimleri bu zikrettiğiniz partinin belediyeleri astı. Biz barış içinde bu seçimlerin atlatılmasının mücadelesini vereceğiz" dedi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Güneydoğu'da tepkiler devam ediyor. Diyarbakır’da bir Diyarbakırspor Denizlispor maçı oynanıyor. Denizli penaltı kazanıp gol atıyor. Bundan sonra bütün tribünler sahaya saldırıyor ve Denizli ile hakemler son anda kurtuluyor. Diyarbakırspor ligden çekildiğini açıklıyor ve bölgesel lig kuralım çağrısı yapılıyor. Bu mudur demokrasi barış. Futbola bu iş karıştığı zaman buradan zor çıkılır diye düşünüyorum. Biz suhulet içinde bu seçim kampanyasının sürmesi için çalışacağız."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS