Erdoğan: "İninize gireceğiz didik didik edeceğiz"

Erdoğan: "İninize gireceğiz didik didik edeceğiz"

Erdoğan: "İninize gireceğiz didik didik edeceğiz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Numan Kurtulmuş'a ait olduğu ileri sürülen görüntülere sert tepki gösterdi; "Ahlaksız bir filmden kare alıyorlar, onu servis ediyorlar. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, namuzsuzluktur" dedi. Erdoğan, bu görüntüleri servis edenlere de "İninize gireceğiz, ininize, didik didik edeceğiz" diyerek mesaj verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Erdoğan, Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 30 yılda sadece teröre 40 bin insanını verdiğini

belirterek, "8 binden fazla insanımızı, gencimizi, askerimizi, polisimizi, korucumuzu 30 yıl içinde şehit verdik. Nice ocaklar söndü. Nice annelerin, babaların, eşlerin, çocukların yürekleri kavruldu" ifadesini kullandı.

"CHP, MHP, TÜSİAD"

Rantlarını kaybettikleri için Türkiye'ye büyük tuzak kurduklarını ve komplolar hazırladıklarını belirten Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Açık açık ifade ediyorum, bu tuzak, bu komplo, yurt dışında pişirilmiş Türkiye'deki taşeronlar tarafından, maşalar tarafından servis
edilmiştir. Ortada çok açık bir ihanet var, biz bu ihanetin, bu ajanlık faaliyetinin hesabını soracağız. Bu ihanetin hesabını hukuk yoluyla, sandık
yoluyla soracağız. Hiç kimse hiçbir çevre, hiçbir karanlık merkez benim ülkede ameliyat yapamaz. Geçti o günler. Şimdi bakıyorum da bazıları bir araya gelerek kendilerine göre bir ittifak içine giriyorlar, kirli ittifak. CHP, MHP, TÜSİAD bakıyorsunuz böyle bir koalisyonun içindeler. Biz CHP ile MHP'yi siyasette tanıyoruz da TÜSİAD'ı da tanımıştık zaten biliyoruz ama şimdi son zamanlarda yine bir heyecan onları da kapladı. Bakın ne yaparsanız yapın sermaye bu ülkede dürüst çalıştığı sürece kazanır, dürüst çalışmadığı sürece her zaman bizi karşısında bulur. Vergisini yerinde ödeyecek, benim işçi kardeşim vergisini kaynağında ödüyor. Ama sermaye vatandaşımdan KDV'yi alıyor, bunu ödemiyor, ondan sonra ağlamaya başlıyor. Şu ahlaksızlığa bakın böyle bir şey olabilir mi?"

"İninize gireceğiz, ininize, didik didik edeceğiz"

"Benim Genel Başkan Yardımcımla ilgili, son derece iffetli bir insanla ilgili ahlaksız bir filmden kare alıyorlar, onu servis ediyorlar. Bu alçaklıktır, bu şerefsizliktir, bu namuzsuzluktur, ahlaksızlıkdır, hem 'dindarım' diyeceksin, hem de gözünü kırpmadan, üstelik de en iğrenç biçimde masum insanlara iftira atacaksın, yazıklar olsun" değerlendirmesini yapan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Ne yaparsanız yapın, bu dine zerre kadar zarar veremeyeceksiniz. Bu din azizdir, kitabımız korunmuştur. Bu alçaklıkları yapanları, bunlara sahip çıkanları, bunlara kol kanat gerenleri, tek tek bulacak hukuk önüne çıkaracağız. Devlette parellel bir yapı olamaz, paralel bir yapı kurmak isteyenler, devletin kurumları içerisine sinenler şunu bilesiniz ki istediğiniz kadar oralara yerleşin, ininize gireceğiz, ininize, didik didik edeceğiz ve devletin içindeki bu örgütleri teşhir edeceğiz. Bugüne kadar çetelerle nasıl mücadele ettiysek, uluslararası merkezlerin taşeronu örgütleriyle de aynı şekilde mücadele edeceğiz. Bizim Allah'a verilecek bir borcumuz var, başka kimseye yok. Söylüyorum ya biz kefenimizle yola çıktık, vakti saati geldiğinde sahibine teslim ederiz. Bir tek geri adım atmayacağız, asla ve asla diz çökmeyeceğiz. Allah bize yeter, millet bize yeter. Sizin hayır dualarınızla biz bu tuzağı da bozacağız. Bu tezgahı da Allah'ın izniyle yerle bir edeceğiz."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çok kirli bir ittifak kurulduğunu yineleyen Başbakan Erdoğan, "Şimdi gazetelere, televizyonlara, sermaye çevrelerine, sermaye örgütlerine bakın. Yurt dışındaki, yurt içindeki o malum çevrelere bakın. Bunlar geçmişte bir araya asla gelemezlerdi. Kuruluşlar, çevreler, şu anda Hükümete karşı, milli iradeye, demokrasiye karşı ortak hareket ediyorlar. Darbe dönemlerinde kurulan ittifak bir kez daha kuruldu. Vesayet dönemlerinde kurulan ittifak bir kez daha kuruldu. Millet bu oyunu bozar, bozacak, defalarca bu tuzakları alt üst ettiniz, inanıyorum ki yine bozacaksınız" diye konuştu.