Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na öğrenci buluşmasından yanıt verdi

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na öğrenci buluşmasından yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini "kandan beslenmekle" suçlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Erdoğan, "Haddini bil, haddini. Ben halkımdan besleniyorum, halkımdan. Kandan beslenen birileri varsa, sizsiniz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Programı'nda konuştu. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Erdoğan, "Van'da il başkanları toplantısında konuşan zat, şahsıma karşı yine alçakça bir ifade kullandı. Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil, haddini. Ben halkımdan besleniyorum, halkımdan. Kandan beslenen birileri varsa, 1960'ta rahmetli Menderes'in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz" dedi.

Kılıçdaroğlu'na yönelik suçlamalarını sürdüren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Şimdi çıkmış bir tanesi dünyanın değişik yerlerindeki başkanlık sisteminin gelmesi için, 'kan gelmesi gerekiyor, kan' diyor. Bunlarda 3 unsur var. Bunlardan bir tanesi mezhepçilik, ikincisi ırkçılık, üçüncüsü terör unsurudur. Bu zatın söylediklerinde bu 3 unsurun tamamı var. Bunlar kandan besleniyorlar. Aynen bölücü terör örgütünün uzantıları gibi. Girdiği her seçimde malum sonuç ortada. 'Acaba kandan oy alabilir miyim' diyor. Alamazsın. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Millet ne derse o olacak."

"Değişmek farklıdır, yabancılaşmak farklı"

Türkiye'de eğitim alan yabancı öğrencilere değinen Erdoğan, "İnsanlık tarihinin hafızası olan bir ülkede eğitim alıyorsunuz" ifadesini kullandı. Erdoğan, şunları söyledi:

"Türkiye'nin tarihi 3 kıtada hüküm sürmüş kadim medeniyetlerin özüdür. Tarihi, siyaseti, hukuku, sosyolojiyi, iktisadı, uluslararası ilişkileri Türkiye'de okumak size hiçbir yerde yakalayamayacağınız bakış açısı kazandırır. Unutmayın her sefer insanı değiştirir, olgunlaştırır, pişirir. Gençler değişmek farklıdır, yabancılaşmak farklı. Gençlerimiz değişirken kendi köklerinden kopmamalı."

Suriye'de yaşanan iç savaşa değinen Erdoğan, "Suriye'de 6 yıldır kardeşlerimiz katlediliyor. 13 milyon Suriyeli evlerinden koptu. Sınır kapılarımızda, mülteci barınaklarında, denizlerde yaşanan insanlık dışı manzaraları sizler de yüzünüz kızararak, esefle izliyorsunuz. Kişi başına düşen gelirleri bizden fazla olan pek çok ülke Suriye'deki drama kayıtsız kaldı. Batı, dün olduğu gibi bugün de insanlık dersi veremedi" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS