Erdoğan: "Pazar günkü seçim 2023 hedefleri için bir kırılmadır"

Erdoğan: "Pazar günkü seçim 2023 hedefleri için bir kırılmadır"

Beştepe'deki 29 Ekim resepsiyonunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pazar günkü seçim 2023 hedefleri için bir kırılmadır" dedi. "1 Kasım'da seçimlerden çıkan neticeye, milletimizin tercihine saygı göstereceğiz" diyen Erdoğan, "milletimiz tek partiye fırsat verirse istikrar sürer" diye konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resepsiyondaki açıklamalarından başlıklar


"Bugün ve dün gerçekten iki önemli burada buluşma gerçekleşti, hipodrumdaki program. Öyle zannediyorum ki bugüne kadar olanların tamamen dışında bir uygulamaydı. Daha sivil bir yapıda böyle bir program gerçekleştirdik. Bu akşam da burada yine farklı bir şekilde yapalım istedik. Tüm emeği geçenleri kutluyorum.


2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse o istikamette çıkacak olan neticeye saygı göstereceğiz. O çıkan sandıktan neticeye hep birliket sahipleneceğiz. ondan sonra da yeni Türkiye'nin inşası. Şu 5 ay içerisinde yaşanan sıkıntıları tekrar yaşayalım istemiyoruz. çünkü Türkiye'nin kaybedecek vakti yok, onun için pazar günü ülkemiz için bir kırılmadır. bu kırılma noktasında inanıyorum ki milletimiz tercihlerini o istikamette kullanacaktır. 15-16 Kasım tarihlerinde de G20 zirvesini gerçekleştireceğizz. Hayati bir önemi var, gerek uygulamada gerek yatırımlarda çok ciddi mesajalıarın verileceği uluslarası terörü masaya yatıracağımız bir zirve olacak. Buradan çıkan netice inanıyorum ki o zirveye etki edecektir.

Sandıktan çıkacak neticeyi önceden kalkıp da bizim şu anda şudur bir ifadeye kullanmak cumhurbaşkanı olarak bana yakışmaz, benim söylediğim bu andıktan çıkan neticeye saygı duyacağız.


Milletimiz koalisyonlara fırsat vermeden tek başına bir iktidara fırsat verirse istikrar ve güven ortamının devamın da ciddi bir ortam hazırlar.

Siyasette kırgınlık küskünlük olmaz. Sandık bizim için saygı duyulması gereken en önemli mercidir. Cumhuriyeti sandığın üzerine inşaa ettik. Buradan taviz vermek mümkün değil."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS