Erdoğan yaverini güvenmediği için yanında Marmaris'e götürmemiş

Erdoğan yaverini güvenmediği için yanında Marmaris'e götürmemiş

Erdoğan yaverini güvenmediği için yanında Marmaris'e götürmemiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı Şeref Malkoç, Cumhurbaşkanının darbeden tutuklanan yaverini 3 aydır uzak tuttuğunu ve güvenmediği için yanında Marmaris'e tatile götürmediğini açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Alev Gürsoy Cimin'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Başdanışman Şeref Malkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın güvenmediği için yaverini yanında Marmaris'teki tatile götürmediğini açıkladı.

Erdoğan'ın başyaveri Ali Yazıcı'nın ifadesi

Suikast timiyle işbirliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başyaveri Albay Ali Yazıcı 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Ankara’daydı. Marmaris’te tatilde olan Erdoğan’ın bulunduğu yeri, suikast timine bildirmek için uğraştığı ortaya çıkmıştı. Ali Yazıcı ile diğer 3 yaver FETÖ’den tutuklandı ve ordudan atıldı. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, Ali Yazıcı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu:

Başyaver Ali Yazıcı tutuklandı

Son 3 aydır uzak tutuyordu

“Cumhurbaşkanı’nın sürekli en yakınında olan yaverlerinin FETÖ bağlantılı olmasıyla ilgili ciddi tereddütleri vardı. Yaverleri seçip gönderen Genelkurmay Personel Dairesi de FETÖ’nün elindeydi. Bunun bilen Cumhurbaşkanımız son 3 aydır başyaverini çok mecbur kalmadıkça yanında tutmuyordu. Aslında görevden azledecekti. Onuru zedelenmesin diye yollamak için Ağustos’taki Yüksek Askeri Şura’yı bekliyordu.”

Feci şeyler yaşanabilirdi

“Başyaver Ali Yazıcı’ya güvenmediği için de Marmaris’e tatile giderken bu kez yanına almadı. İyi ki de yanına almamış. Bunun aksini düşünmek bile istemiyorum. FETÖ üyesi Ali Yazıcı o gece Marmaris’te olsaydı çok daha korkunç şeyler yaşanabilirdi. TSK yeniden yapılandırılıyor. Cuntacı mikroplardan temizlenecek. Bundan en büyük kârı da TSK görecek.”